Spotkanie z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek, kobietą pełną pasji, inspirującą innych

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 23:59
Od 3. roku życia, jak to określa, towarzyszy jej rdzeniowy zanik mięśni. Jest kobietą realizującą wiele pasji. Podróżuje. Zdobywa szczyty górskie.
Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Angelika Chrapkiewicz-GądekFoto: archiwum prywatne

W 2008 r. w wyprawie na najwyższe wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarła do wysokości 5200 m n.p.m., a w 2016 r. zdobyła najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m.), w 2017 r. Mnicha (2068 m n.p.m.), a w 2018 r. najwyższy szczyt Tatr, Gerlach (2655 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością. Już planuje kolejne wyprawy. W tym wyprawę na Elbrus.


Angelika Chrapkiewicz-Gądek (fot. archiwum prywatne) Angelika Chrapkiewicz-Gądek (fot. archiwum prywatne)

Jako pierwsza osoba w Polsce z tym schorzeniem zdobyła uprawnienia nurkowe. Finalistka I Wyborów Miss Polski na wózku. Mówca inspiracyjny, trener. Autorka bestsellerowej książki pt. "Zdobądź swój szczyt" .


Posłuchaj
50:34 2020_07_27 23_08_37_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Kobieta, która nie zna barier (Czas niezwykły/Trójka)

 


Angelika Chrapkiewicz-Gądek (fot. archiwum prywatne) Angelika Chrapkiewicz-Gądek (fot. archiwum prywatne)

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" – Klub Zwalcz nudę  Centrum Aktywności Lokalnej Grochów.

Działania Fundacji "Zwalcz nudę". W tym między innymi akcja "Wymieniam  świat zmieniam".

W 2019 r. w Polsce zebrano prawie 13 milionów ton śmieci. Aby wyprodukować zwykłą parę dżinsów, potrzeba około 14 tysięcy litrów wody. Te liczby nie pozostawiają złudzeń – że trzeba zmienić nasz styl życia. Fundacja "Zwalcz nudę" zaczęła od małych kroków.

W ramach akcji "Wymieniam  świat zmieniam" można wymienić się rzeczami, zamiast je wyrzucać. Fundacja proponuje też wymianę umiejętności. Każdy uczestnik może zaproponować, że nauczy czegoś nowego innych. W zamian również nauczy się nowej umiejętności. Klub zwalcz nudę ma też propozycje na spędzenie w ciekawy sposób wakacji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Angelika Chrapkiewicz-Gądek (mówca inspiracyjny, przedsiębiorca, autorka książki, nurek, podróżniczka)
Data emisji: 27.07.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Farma Dobrej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 23:59
– Nie chodziło nam o to, żeby stworzyć organizację dotyczącą konkretnego schorzenia, ale żeby nasze dzieci, które funkcjonują na podobnym poziomie, miały możliwość realizowania swoich potrzeb, marzeń, bycia szczęśliwymi. Jeżeli nie da się kogoś wyleczyć, trzeba uczynić go szczęśliwym – mówił w Trójce Jacek Zalewski, ojciec Kuby z niepełnosprawnością intelektualną, kawaler Orderu Uśmiechu oraz założyciel i szef Stowarzyszenia "Dobra Wola". 
rozwiń zwiń