X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd wzięły się Fryderyki?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 10:05
- Pomysł powstał w umysłach Andrzeja Horubały i Maćka Chmiela. Oni byli wtedy tzw. pampersami, którzy zarządzali rozrywką w TVP - wspominał w Trójce Piotr Kabaj, współzałożyciel Kompanii Muzycznej Pomaton.
Audio
  • Goście Tomasza Żądy opowiadają, skąd się wzięły Fryderyki (Historia Fryderyków/ Trójka)
Statuetka Fryderyka została zaprojektowana i wykonana przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich. Nagrody przyznaje polskie środowisko muzyczne
Statuetka Fryderyka została zaprojektowana i wykonana przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich. Nagrody przyznaje polskie środowisko muzyczne Foto: By Dorota Dziekiewicz-Pilich - Dorota Dziekiewicz-Pilich, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8155975

Kiedy nagroda powstawała (czyli w 1999 roku), przyznająca ją akademia liczyła ok. 300 członków (muzyków, dziennikarzy i ekspertów z firm fonograficznych). Dziś zasiada w niej ponad 1300 osób. Do akademii zapraszani są bowiem wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach nagród. To właśnie członkowie akademii w tajnym, dwuetapowym głosowaniu przyznają Nagrody Fryderyki.

W audycji wspominaliśmy początki nagrody, w tym m.in. kontrowersje wokół wręczanej nagrodzonym statuetki. Usłyszeliśmy również Piotra Roguckiego, wokalistę zespołu Coma, który opowiadał, jak się czuł zespół dostając za wszystkie jak dotąd wydane płyty Fryderyki. Muzycznie towarzyszyły nam nagrania artystów nagrodzonych Fryderykami 1994.

***

Tytuł audycji: Historia Fryderyków
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Piotr Kabaj (współzałożyciel Kompanii Muzycznej Pomaton), Marek Staszewski (Dyrektor Generalny ZPAV), Maciej Chmiel (dziennikarz), Piotr Rogucki (zespół Coma)
Data emisji:
22.10.2016
Godzina emisji:
22.06

ei/pj

Czytaj także

Solange powoli wychodzi z cienia Beyoncé

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:01
- Jeśli się nie mylę, to jest pierwszy przypadek w historii amerykańskiego Billboardu, kiedy dwie siostry mają płytę numer jeden w jednym roku, nie grając w jednym zespole - mówi Anna Gacek o Beyoncé i Solange Knowles.
rozwiń zwiń