X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bieg wokół masywu Mont Blanc tylko dla najtwardszych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 17:54
"The Northface ultra-trail du Mont Blanc" to bieg w Alpach wokół masywu Mont Blanc. Wiedzie po terytorium Szwajcarii, Włoch i Francji. W biegu głównym biegacze mają do pokonania 168 km w górach. Co powoduje ludźmi, którzy decydują się na takie wyzwanie? Próbuje tłumaczyć Tomasz Klisz, który takie wyzwanie kiedyś podjął.
Audio
  • Bieg wokół masywu Mont Blanc tylko dla najtwardszych (Biegam, bo lubię/Trójka)
Fragment plakatu promującego bieg The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc
Fragment plakatu promującego bieg "The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc"Foto: mat.promocyjne

- Już sam dystans robi duże wrażenie na każdym, któremu można się pochwalić, że taki dystans się przebiegło. Same zawody, okoliczności przyrody i miejsce są tak ciekawe, że przyjeżdżają tam ludzie z całego świata - opowiada Tomasz Klisz.

Placebo wygrywa w tym tygodniu BiegowąListęPrzebojów! >>>

Jak przygotować się do takiego biegu? - Trzeba zacząć od małych i krótkich dystansów, podejść do tego metodycznie, czyli stopniowo przedłużać sobie dystanse na coraz dłuższe. Musimy wybiegać swoje kilometry, po to, żeby spokojnie wystartować w takim biegu bez żadnych kontuzji. Ta dyscyplina wiąże się z bardzo dużym ryzykiem doznania kontuzji, skręcenia nogi czy urazu kolana. Chwila nieuwagi, można się przewrócić i złamać rękę. Im lepiej się przygotujemy, tym lepiej "pójdzie" nam ten dystans i ryzyko kontuzji jest mniejsze - opowiada gość audycji "Biegam, bo lubię".

Nie każdy może w tym biegu wystartować. - Ten bieg ma to do siebie, że trzeba najpierw przejść kwalifikacje. Tam nie wystartuje zawodnik, który nie ma przygotowania. Zawodnicy muszą zebrać punkty do takich zawodów. W ten sposób organizator zabezpieczył się przed amatorami - opowiada.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Przygotowują ją Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

(mp, ac)

Czytaj także

Obudź swojego uśpionego biegacza!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 20:18
Powodem do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem może być wszystko. - Dla kogoś ważne jest znalezienie się w grupie, ktoś inny chce zadbać o sylwetkę albo odzyskać sprawność. Bieganie może być też pomocą w wychodzeniu z nałogu. Ile ludzi tyle powodów do biegania - podkreśla Paweł Januszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krok po kroku, czyli jak zwiększać przebiegnięty dystans

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:49
Każdy z biegaczy, zwłaszcza na początku przygody, stawia sobie za cel, żeby podwajać dystans: zamiast kilometra przebiec dwa, potem zamiast dwóch - cztery itd. Jak robić to z głową? Podpowiada Marek Dudziński - redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bieganie pomaga w grze w tenisa?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 17:56
Jak buduje się formę dzięki bieganiu? W jakim stopniu wykorzystuje się bieganie w innych dyscyplinach sportu? Opowiada o tym w audycji "Biegam, bo lubię" były tenisista, obecnie trener, Lech Sidor.
rozwiń zwiń