Łódź Maraton

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 15:24
Amatorzy ruchu nie tylko z Łodzi i okolic 5 czerwca będą mogli przetestować swoją wytrzymałość podczas maratońskiego biegu, któremu przyświeca szczytny cel.
Audio

- Jest to wyjątkowa impreza, bo udało się ją zorganizować w bardzo krótkim czasie, przez trzy miesiące. Do tej pory zgłosiło się już tysiąc uczestników – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu.

Gość Trójki dodaje, że zapisy na bieg  potrwają do ostatniej chwili. Organizatorzy zakładają, że w imprezie wystąpi około dwóch tysięcy osób.

Idea tego maratonu jest w polskich warunkach zupełnie niepowtarzalna, odwzorowano ją na maratonie londyńskim. - Chcemy, by Łódź Maraton był biegiem charytatywnym, na wzór brytyjskiej imprezy, w której każdy uczestnik jest jednocześnie darczyńcą. Jednoosobowym mechanizmem zbierania pieniędzy, na wybrany przez siebie cel społeczny.

Organizatorzy podjęli w tej kwestii współpracę  z serwisem DoMore.pl. Każdy maratończyk może założyć indywidualną akcję i przez nią zbierać pieniądze. - Ma na portalu własny profil. Tam opisuje cel, dla którego biegnie i zachęca wszystkich swoich znajomych do tego, by wsparli go w słusznej sprawie.

Michał Drelich podkreśla, że trasa Łódź Maratonu została wyznaczona przez najatrakcyjniejsze punkty miasta, wiedzie, miedzy innymi, wzdłuż głównego deptaku, ulicy Piotrkowskiej. – Bieg zakończymy w jednej z największych hal sportowych w Polsce, Atlas Arenie.   

Informacje na temat Łódź Maratonu można uzyskać pod adresem www.lodzmaraton.pl

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

(dmc)

Czytaj także

Zapraszamy do wspólnego biegania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2010 16:38
Trójka promuje aktywny tryb życia. „Biegam, bo lubię” to nasza akcja poświęcona bieganiu. Dziennikarze Trójki i słuchacze trenują i biegają wspólnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegać każdy może

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2010 14:00
Bieganie wciąga i staje się sposobem na życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się biega w Buenos Aires

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 14:48
Argentyńska dieta, czyli czerwone mięso, steki i miejscowe wino dobrze wpływają na formę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegająca Wiązowna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 10:00
Są takie miejsca w Polsce, które bieganiem wprost żyją. Do tej grupy należy podwarszawska Wiązowna, organizator corocznego półmaratonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test Coopera

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:26
W sobotę 30 kwietnia w 18 miastach Polski amatorzy joggingu poddali się próbie wytrzymałościowej.
rozwiń zwiń