Mama-biegaczka

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 16:11
- Dzieci bardzo mi kibicują, jak dostane jakiś medal biją się o niego i same udają, że są biegaczami - mówi Ula Molduano-Klein, biegaczka, mama dwójki dzieci. A my zapraszamy mamy na stadiony!
Audio

- Powrót do biegania po porodzie zajął mi trochę czasu. Pierwsza próba była porażką, bo w czasie ciąży bardzo dużo przytyłam i nie byłam w stanie przebiec nawet kilku metrów. Kolejną próbę podjęłam pół roku po urodzeniu dziecka - mówi Urszula Molduano-Klein, biegaczka, mama dwójki dzieci.

W rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim podkreśla, że bieganie jest dobrym pomysłem dla młodych mam na zrzucenie zbędnych kilogramów. - Nie jesteśmy uzależnione od żadnego klubu, gdzie obowiązują godziny otwarcia i zamknięcia, możemy wyjść na bieganie kiedy chcemy i możemy - mówi.

Biegaczka wspomina, że sama zaczynała od 30 minut wolnego biegu dziennie, ale szybko zwiększała dystans. - Trzeba tylko pamiętać, żeby nie przesadzać z jedzeniem, nie myśleć, że jak się spaliło ileś kalorii to można sobie pozwolić na dużo więcej - zaznacza.

To, że biega, ma także dobry wpływ na dzieci. - Dzieci widzą, że mama czy tata nie siedzą tylko przed telewizorem czy komputerem, ale się ruszają - podkreśla.

 

W najbliższą sobotę akcja stadionowa przeznaczona będzie specjalnie dla mam.

- Zapraszamy mamy obecne i przyszłe, także z dziećmi, którymi zaopiekują się nasi trenerzy - zachęca Paweł Januszewski.

Treningi w całej Polsce rozpoczynają się o 9.30, a listę miejsc, w których się odbywają znajdą Państwo na stronie biegambolubie.com.pl.

 

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

Czytaj także

Okrążenia są nudne

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 14:35
- Małe dzieci lubią się ścigać, proszę nawet nie wpadać na pomysł, żeby z dzieckiem przebiec okrążenie, czyli 400 metrów. One powinny lubić bieganie - radzi Paweł Januszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegi dla kobiet mają potencjał

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 10:00
Wiele kobiet wzięło udział w pierwszych treningach naszej akcji stadionowej, ale mamy ambicję, by było ich jeszcze więcej.
rozwiń zwiń