Jak to jest być lisem?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 08:13
– "Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą" to książka, która pomoże nam nałożyć na siebie kostium zwierzęcia. Dzięki niej możemy być jak osa, borsuk czy lis i tak oglądać świat – mówi w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
Audio
  • Jak to jest być lisem? Mateusz Matyszkowicz opowiada o książce "Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą" (Czarnoksiążnik/Trójka)
Lis
LisFoto: Erik Mandre/Shutterstock.com

Jak zwierzę intymne zbliżenie z naturą.jpg

Prowadzący audycję poleca na naszej antenie "książkę, która pozwala wczuć się w zwierzę". Jej autor Charles Foster chciał się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda życie z perspektywy borsuka, wydry, jelenia, lisa i jerzyka. Postanowił doświadczyć tego na własnej skórze…

"Jak zwierzę" to nowe podejście do literatury przyrodniczej i kameralne spojrzenie na życie dzikich zwierząt. Książka łączy wiedzę z neurobiologii, psychologii oraz przyrodoznawstwa z konwencją pamiętnika, przemawiając do zwierzęcia tkwiącego w każdym z nas.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 27.10.2017
Godzina emisji: 7.45

mat.prom./iwo/ab

 

Czytaj także

Warszawa przyszłości w wersji science fiction

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 17:27
– Jest to świat, w którym bardzo nie chcielibyśmy się znaleźć. Ma on pozory demokracji, ale pod spodem jest zdecydowanie totalitarny – tak o świecie przedstawionym w powieści "Różaniec" mówi jej autor Rafał Kosik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczka spod Moskwy. Przeżyjmy to z Napoleonem!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:00
– Sylvain Tesson jest francuskim dziennikarzem i podróżnikiem, który postanowił wybrać się w podróż motocyklową śladem odwrotu wojsk napoleońskich, czyli z Moskwy do Francji – mówi w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń