Literacki wypad na wystawę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:00
Bruno Schulz niejednokrotnie wyznaczał szerokie obszary twórczych poszukiwań i jest najbardziej kultowym polskim pisarzem. Do jego fanów należą Pedro Almodovar czy bracia Quay.
Audio
  • Wystawa poświęcona Bruno Schulzowi (Przodownicy lektury/Trójka)
Bruno Schulz
Bruno SchulzFoto: PAP/CAF

Wystawa "Bruno Schulz. Artysta nienazwany" poświęcona jest twórczości wybitnego prozaika oraz artystów, dla których jego dzieła były inspiracją.

– Ta wystawa jest międzypokoleniowym dialogiem artystycznym z wyobraźnią Brunona Schulza, w której zechcieli wziąć udział najwybitniejsi polscy artyści sztuk wizualnych XX wieku. Prezentowane są prace Zdzisława Beksińskiego, Kiejstuta Bereźnickiego, Tadeusza Kantora czy Krystyny Piotrowskiej. Wystawę można obejrzeć w Muzeum Okręgowym w Toruniu do końca lutego – dodaje krytyk literacki Jan Bończa-Szabłowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość:
Jan Bończa-Szabłowski (krytyk literacki)
Data emisji: 9.01.2019
Godzina emisji: 10.15

mat. prasowe/kg/mk

Czytaj także

Rafał Kosik: mam wiele pomysłów na nowe książki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 11:17
Gościem Mariusza Cieślika był Rafał Kosik, autor serii "Felix, Net i Nika", który opowiedział m.in., dlaczego zaczął pisać książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Lem – mistrz polskiej fantastyki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 21:15
To było wyjątkowe wydanie audycji "Przodownicy lektury", w której zaproszeni goście rozmawiali o Stanisławie Lemie i jego twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyk we współczesnym przekładzie Antoniego Libery

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 11:00
W Polsce od połowy XIX wieku Sofoklesa przekładano około sześć – siedem razy. W większości tłumaczenia wyszły spod ręki filologów klasycznych, a ich przekłady cechowała sztuczność, patos i archaizowanie.
rozwiń zwiń