Czy odkryjemy Ziemię 2.0?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:25
Czy planety mogą istnieć bez sąsiedztwa gwiazdy? Czym jest astroturf marketing? I czy sztuczna inteligencja może wpłynąć na turystykę? Na te pytania odpowiada Kuba Witkowski.
Audio
  • Kuba Witkowski o nowościach ze świata technologii, nauki i biznesu (Trójwymiar/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/NASA images

Naukowcy od dawna podejrzewali, że we Wszechświecie istnieją planety podobne do Ziemi, które jednak nie mają swojego "Słońca", wokół którego by krążyły. Są grawitacyjnie "wolne". Teraz astronomowie z Uniwersytetu Warszawskiego po raz pierwszy znaleźli ślady takich obiektów.

Coraz więcej konsumentów przed zakupem danego produktu szuka opinii w internecie. Tymczasem znaczna część wpisów, które można znaleźć w sieci, jest fałszywa. Niestety astroturf marketing, czyli kupowanie pochlebnych opinii, to coraz częstsze zjawisko - także w Polsce.

Sztuczna inteligencja zmienia branżę turystyczną. Obecnie boty - specjalne programy komunikujące się w sposób podobny do człowieka - są w stanie przyjąć zlecenie, odpowiedzieć na pytanie czy przekazać informacje dotyczące dostępności hotelu i miejsc w samolocie. W przyszłości zakres zadań realizowanych przez sztuczną inteligencję w branży turystycznej będzie jeszcze większy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 26.07.2017
Godzina emisji: 18.36

ml/czaj

Czytaj także

Księżyc znika na naszych oczach!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 08:40
Księżyc - towarzysz naszej planety, bez którego Ziemia nie byłaby taka, jak jest - być może niedługo nas opuści…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internauci i reklamy w sieci. Walka czy symbioza?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:12
Każdy użytkownik internetu ogląda boksy i filmy reklamowe. Jeśli są nam one dawkowane z umiarem, bez sprzeciwu akceptujemy ich obecność. Gorzej jest, gdy jako internauci czujemy się atakowani przez reklamodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diagnostyka bez bólu. Ortopedia przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:15
Bezinwazyjne badania stawów, ataki hakerów na smart-lodówki i technologia wspierająca właścicieli psów - Kuba Witkowski przedstawia najświeższe ciekawostki ze świata nauki, biznesu i technologii.
rozwiń zwiń