X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak będą wyglądać przejścia graniczne przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 21:20
Unia Europejska pracuje nad nowym rozporządzeniem dotyczącym bezpieczeństwa w Strefie Schengen. Projekt Smart Borders ma umożliwić szybą weryfikację osób wjeżdżających i wyjeżdżających z terytorium Wspólnoty. Nad technicznymi aspektami projektu pracują Polacy z Wojskowej Akademii Technicznej.
Audio
  • Jak będą wyglądać przejścia graniczne przyszłości? (Trójwymiar/Trójka)
Skaner linii papilarnych jest używany m.in. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce
Skaner linii papilarnych jest używany m.in. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w MedyceFoto: Bumble Dee/Shutterstoc

– Każda osoba z kraju trzeciego, spoza Strefy Schengen pierwszy raz wjeżdżając do UE oddaje swoje dane osobowe i biometryczne: wizerunek twarzy i 4 odciski palców. Są one przechowywane na centralnym serwerze. Osoba ta wyjeżdżając ze Wspólnoty jest weryfikowana także biometrycznie – wyjaśnia ppłk dr inż. Norbert Pałka.

System ma także zliczać długość pobytu gości w Unii Europejskiej. Gdzie i kiedy zaczną funkcjonować takie przejścia graniczne?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także :

  • Właściciele portali internetowych mają dość tych internautów, którzy specjalistycznym oprogramowaniem blokują reklamy. Coraz częściej nie pozwalają takim osobom korzystać z treści zamieszczanych w serwisach.
  • Miłośnicy smartfonów spod znaku ugryzionego jabłka znów mają kwaśne miny. Firma przyznała, że spowalnia działanie urządzeń z poprzednich edycji, np. iPhone'a serii 6.  Oficjalnie potwierdzono to, co od jakiegoś czasu podejrzewali nie tylko zwykli fani Apple'a. Firma tłumaczy, że to dla dobra klientów. ​

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 27.12.2017
Godzina emisji: 18.37

gs

Czytaj także

Do czego służą latarnie? Do ładowania aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 20:30
W Polsce przybywa samochodów z elektrycznymi silnikami. W miastach jednak wciąż brakuje infrastruktury do ich ładowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modny gadżet zadba o zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 11:30
Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka w ramach Narodowego Programu Zdrowia są realizatorami projektu "Zdrowa Ja". W jego ramach 15-letnie dziewczyny zostaną objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w oszczędzaniu energii rodem z Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 16:00
Wynalazek polskiego naukowca – zasobnik ciepła – zrewolucjonizuje budowę klimatyzacji w budynkach i samochodach.
rozwiń zwiń