X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstanie interaktywna odzież dla osób głuchoniewidomych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:00
Zespół naukowców rozpoczął pracę nad interaktywną odzieżą, zbudowaną z inteligentych tkanin. Dzięki temu będzie ona przekazywać specjalne komunikaty o tym, co się dzieje wokół. 
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Akemaster

Ubranie będzie przekazywało informacje dotyczące wszystkiego, co dzieje się wokół użytkownika. Brzmi to niewiarygodnie. Poznańska firma Harpo jest jednym z konsorcjum całego projektu. Koordynator projektu Tomasz Rozwalka wytłumaczył, na czym polegać będzie praca interaktywnej odzieży:

– To mogą być informacje na temat, czy w danym pokoju, w którym znajduje się użytkownik, przebywa wraz z nim inna osoba. Dodatkowo osoba głuchoniewidoma będzie wiedzieć, czy ktoś patrzy w jej kierunku. Oprócz tego ubranie będzie potrafiło wskazać dany przedmiot. 

Na jakiej zasadzie będzie działać interaktywna odzież?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także: 

  • Badania pokazują, że 85% Polaków nie wyobraża sobie codziennego życia bez telefonu komórkowego. Nie dziwi więc wzrost zainteresowania ubezpieczeniami smartfonów. Na rynku pojawił się nawet nowoczesny skaner, który sprawdza stan wyświetlacza takiego urządzenia i ułatwia firmom ubezpieczeniowym ocenę ryzyka.
  • Wirtualna rzeczywistość znajduje coraz nowsze zastosowanie. Okazuje się, że może też pomagać w leczeniu lęków i fobii, np. lęku wysokości czy klaustrofobii. A z takimi problemami zmaga się nawet 2,5 miliona Polaków!

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 10.01.2018
Godzina emisji: 18.39

kw

Czytaj także

Trójwymiarowy przełom w leczeniu

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 19:30
Druk 3D rewolucjonizuje medycynę. Ta technologia umożliwia biodrukowanie, czyli tworzenie tkanek metodą przyrostową. Trwające nad nią badania już niedługo spowodują wielkie zmiany w tym jak się leczymy.
rozwiń zwiń