Z podejrzanych podwórek na sceny! Nadchodzą Krwawe Ballady

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 08:00
- Chcemy roztańczyć Warszawę i nie tylko. Ballada wiecznie żywa ma być! - mówi Justyna Jary, wokalistka, która wzięła udział w projekcie Krwawe Ballady.
Audio
  • Justyna Jary opowiada o Krwawych Balladach (Powtorek z rozrywki/ Trójka)
PompaDur
PompaDurFoto: Aleksandra Gronowska/ mat. prom.

Temat zbrodni od wieków dręczy ludzkość. Fascynuje, przeraża, ale i intryguje. Tym razem - za sprawą zespołu PompaDur - powraca w Krwawych Balladach. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne poezji opowieści stały się tematem podwórkowych ballad i punktem wyjścia dla projektu Krwawe Ballady. Przygotowana przez Justynę Jary i zespół PompaDur minimalistyczna, a jednocześnie intrygująca muzyka wchodzi dodatkowo w zawiłe relacje z tekstem.

Wkrótce ukaże się płyta, którą nagrał zespół w składzie: Justyna Jary (wokal), Robert Lipka (wokal, akordeon), Michał Zuń (kontrabas), Bartosz Smorągiewicz (saksofon), Patrycja Napierała (instrumenty perkusyjne). Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której - oprócz opowieści o pomyśle na ballady - usłyszeć można sporą próbkę twórczości grupy PompaDur.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Justyna Jary (wokalistka)
Data audycji: 18.04.2017
Godzina audycji: 23.05

ei/mat. prom/fbi

Czytaj także

Kabaret BudaPesz i wykład o... peszeniu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:00
Adam i Marek z kabaretu BudaPesz wcześniej związani byli z formacją 7 Minut Po. Postanowili jednak ruszyć w świat swoimi drogami i od czasu debiutu jako BudaPesz zbierają nagrody na przeglądach i festiwalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzynie, pobudzające wyobraźnię poszukiwaczy skarbów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 17:34
Skrzynia była pierwszym, wymyślonym przecz człowieka meblem. Służyła do wszystkiego: do przechowywania przedmiotów i ubrań, jako krzesło czy łóżko, a do tego łatwo można ją było przewieźć. Niektóre ze skrzyń miały mieć właściwości magiczne.
rozwiń zwiń