X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edward "Dudek" Dziewoński we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 18:20
Wznowione wydanie książki "W życiu jak w teatrze" Edwarda "Dudka" Dziewońskiego to pretekst do opowieści o nim oraz jego twórczości. Na antenie Trójki wybitnego twórcę wspominały Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska i Anna Seniuk.
Audio
  • Edward "Dudek" Dziewoński we wspomnieniach (Powtorek z rozrywki/Trójka)
Założyciel Kabaretu Dudek Edward Dziewoński
Założyciel Kabaretu Dudek Edward DziewońskiFoto: Henryk Rosiak/PAP

Czas mija, a piosenki "Dudka" nadal pozostają aktualne. W gronie artystów związanych z kabaretem Edwarda Dziewońskiego, który stał się inspiracją dla innych kabaretów, były między innymi takie talenty jak Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski.

Goście Natalii Grzeszczyk opowiadają w Trójce, jak pracowało się z "Dudkiem", jaka panowała atmosfera na próbach, czego ich nauczył. Magdalena Zawadzka z życzliwością mówi o nim per "typulo". Podkreśla, że to, co robił, jest nie do powtórzenia. Do tego był znakomitym przyjacielem z ogromnym poczuciem humoru.

Z kolei Anna Seniuk wspomina, jak podczas wieczornej próby, za jego zgodą, wyjadła mu wszystko z lodówki, a on następnego dnia zrobił jej żart. - Rano miałam próbę w teatrze Ateneum i kiedy przyszłam tam przed godz. 10, portier powiedział, że jest dla mnie paczka. Znalazłam w niej ogromny bochenek chleba z kawałkiem kaszanki z karteczką "Na śniadanie od Dudka".

To tylko jedna z wielu anegdot, które usłyszeliśmy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Goście: Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska, Anna Seniuk
Data audycji: 4.07.2017
Godzina audycji: 23.09

kc/mk