Edward "Dudek" Dziewoński we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 18:20
Wznowione wydanie książki "W życiu jak w teatrze" Edwarda "Dudka" Dziewońskiego to pretekst do opowieści o nim oraz jego twórczości. Na antenie Trójki wybitnego twórcę wspominały Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska i Anna Seniuk.
Audio
  • Edward "Dudek" Dziewoński we wspomnieniach (Powtorek z rozrywki/Trójka)
Założyciel Kabaretu Dudek Edward Dziewoński
Założyciel Kabaretu Dudek Edward DziewońskiFoto: Henryk Rosiak/PAP

Czas mija, a piosenki "Dudka" nadal pozostają aktualne. W gronie artystów związanych z kabaretem Edwarda Dziewońskiego, który stał się inspiracją dla innych kabaretów, były między innymi takie talenty jak Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski.

Goście Natalii Grzeszczyk opowiadają w Trójce, jak pracowało się z "Dudkiem", jaka panowała atmosfera na próbach, czego ich nauczył. Magdalena Zawadzka z życzliwością mówi o nim per "typulo". Podkreśla, że to, co robił, jest nie do powtórzenia. Do tego był znakomitym przyjacielem z ogromnym poczuciem humoru.

Z kolei Anna Seniuk wspomina, jak podczas wieczornej próby, za jego zgodą, wyjadła mu wszystko z lodówki, a on następnego dnia zrobił jej żart. - Rano miałam próbę w teatrze Ateneum i kiedy przyszłam tam przed godz. 10, portier powiedział, że jest dla mnie paczka. Znalazłam w niej ogromny bochenek chleba z kawałkiem kaszanki z karteczką "Na śniadanie od Dudka".

To tylko jedna z wielu anegdot, które usłyszeliśmy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Goście: Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska, Anna Seniuk
Data audycji: 4.07.2017
Godzina audycji: 23.09

kc/mk