Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
- Nula dokonała trafnego wyboru, bo stworzyła jednolity, bardzo poetycki klimat w tych piosenkach. To fajnie działa, bo płyta "Wybrane" ma bardzo spokojny charakter. Nikt się z nikim nie ściga, nikt nikogo nie pogania - ocenia Janusz Strobel.   
Audio
  • Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane" (Powtorek z rozrywki/Trójka)
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w Trójce
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w TrójceFoto: fot. Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

koncert-strobel-stankiewicz-07253 510.jpg
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

Album "Wybrane" przynosi utwory wyselekcjonowane spośród tych, które ukazały się przed 4 laty na albumie "Strobel Kofta Wołek". Nula Stankiewicz śpiewa na nim piosenki, które skomponował i zaaranżował Janusz Strobel do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. - Zawsze mnie bardzo pociągała piosenka literacka. To nie było tak, że 10 lat temu śpiewałam pop, a teraz "uderzyłam" w poezję śpiewaną czy piosenkę literacką. To są związane ze mną klimaty. Zaczynałam od nich i szczęśliwie je kontynuuję - mówiła Nula Stankiewicz.  

Dlaczego gości Artura Andrusa Jan Wołek w książeczce oddanej do płyty określa "ludźmi z przeszłości"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Nula Stankiewicz i Janusz Strobel opowiadali także o zaplanowanym na sierpień nagrywaniu utworów Agnieszki Osieckiej, choć - jak przyznaje - wokalista przez lata zarzekała się, że nigdy ich śpiewać nie będzie.  

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Janusz Strobel (gitarzysta, kompozytor), Nula Stankiewicz (wokalistka)
Data audycji: 11.07.2017
Godzina audycji: 23.09

gs/jp

Czytaj także

Jacek Bończyk śpiewa o tym, co się dzieje przy kościele Santa Croce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 13:44
We Florencji nie jada się gdzie popadnie i nie siada się byle gdzie. Dlaczego? Wszystko wyjaśnia się w kolejnej piosence zainspirowanej radiową korespondencją. Muzykę skomponował Łukasz Borowiecki, a zaśpiewał Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś śpiewa o "Ortalionowym płaszczyku z budowy"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 12:43
Najnowsze trendy w modzie męskiej przedstawiamy w piosence napisanej na podstawie relacji z pokazów we Florencji. Śpiewa Artur Barciś, skomponował Łukasz Borowiecki. A w rozmowie panowie opowiedzieli również o swoich fascynacjach modowych.
rozwiń zwiń