X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
- Nula dokonała trafnego wyboru, bo stworzyła jednolity, bardzo poetycki klimat w tych piosenkach. To fajnie działa, bo płyta "Wybrane" ma bardzo spokojny charakter. Nikt się z nikim nie ściga, nikt nikogo nie pogania - ocenia Janusz Strobel.   
Audio
  • Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o płycie "Wybrane" (Powtorek z rozrywki/Trójka)
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w Trójce
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w TrójceFoto: fot. Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

koncert-strobel-stankiewicz-07253 510.jpg
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

Album "Wybrane" przynosi utwory wyselekcjonowane spośród tych, które ukazały się przed 4 laty na albumie "Strobel Kofta Wołek". Nula Stankiewicz śpiewa na nim piosenki, które skomponował i zaaranżował Janusz Strobel do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. - Zawsze mnie bardzo pociągała piosenka literacka. To nie było tak, że 10 lat temu śpiewałam pop, a teraz "uderzyłam" w poezję śpiewaną czy piosenkę literacką. To są związane ze mną klimaty. Zaczynałam od nich i szczęśliwie je kontynuuję - mówiła Nula Stankiewicz.  

Dlaczego gości Artura Andrusa Jan Wołek w książeczce oddanej do płyty określa "ludźmi z przeszłości"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Nula Stankiewicz i Janusz Strobel opowiadali także o zaplanowanym na sierpień nagrywaniu utworów Agnieszki Osieckiej, choć - jak przyznaje - wokalista przez lata zarzekała się, że nigdy ich śpiewać nie będzie.  

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Goście: Janusz Strobel (gitarzysta, kompozytor), Nula Stankiewicz (wokalistka)
Data audycji: 11.07.2017
Godzina audycji: 23.09

gs/jp

Czytaj także

Jacek Bończyk śpiewa o tym, co się dzieje przy kościele Santa Croce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 13:44
We Florencji nie jada się gdzie popadnie i nie siada się byle gdzie. Dlaczego? Wszystko wyjaśnia się w kolejnej piosence zainspirowanej radiową korespondencją. Muzykę skomponował Łukasz Borowiecki, a zaśpiewał Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś śpiewa o "Ortalionowym płaszczyku z budowy"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 12:43
Najnowsze trendy w modzie męskiej przedstawiamy w piosence napisanej na podstawie relacji z pokazów we Florencji. Śpiewa Artur Barciś, skomponował Łukasz Borowiecki. A w rozmowie panowie opowiedzieli również o swoich fascynacjach modowych.
rozwiń zwiń