Czekamy na kolodionowe zdjęcia z Antarktyki

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 20:55
Jednym z celów wyprawy "3 sztuki w Antarktyce" jest wykonanie serii zdjęć w technice kolodionowej, czyli takiej, jakiej używali fotografowie na przełomie XIX i XX wieku.
Audio
  • Czekamy na kolodionowe zdjęcia z Antarktyki (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Bartosz Stróżyński
Bartosz Stróżyński

- Ciemnię dla fotografii kolodionowej zrobiliśmy w toalecie - mówił Bartosz Stróżyński, jeden z uczestników wyprawy. - Zaadaptowaliśmy miejsce na kilka kuwet i chemikalia do wywoływania płytek szklanych. Wczoraj nie za bardzo wychodziło, może ze względu na temperaturę, może też złe proporcje wywoływacza. Dodatkowo okazało się, że szklane płytki, które wiozłem z Polski, 16 tys. kilometrów, są trochę za duże - dodał fotograf, który jednak łatwo się nie poddał.

Zapraszamy do wysłuchani nagrania audycji, w której Bartosz Stróżyński tłumaczył, jak robione są zdjęcia w technice kolodionowej i jaki sprzęt jest do tego potrzebny. W audycji udało nam się również połączyć z Pawłem Drozdem, który opowiedział, jak przebiega sesja zdjęciowa w starym stylu.

***

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Jej efektem ma być twórczy hołd dla trzech sztuk: filmu, fotografii i muzyki.

O wyprawie w Trójce mówi Paweł Drozd - jego relacje można usłyszeć od poniedziałku do czwartku ok. godz. 17.10.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Krystian Hanke
Autor relacji: Paweł Drozd
Data emisji:
8.03.2017
Godzina emisji: 17.14

mk

Czytaj także

Góry lodowe i lampart morski - widok zachwycający

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:50
- Zobaczyliśmy to, po co przyjechaliśmy, czyli długo wyczekiwanego i szukanego lamparta morskiego. Wdał się w zabawę z naszym fotografem podwodnym, Bartoszem Stróżyńskim - mówią uczestnicy wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

To ostatni tydzień pobytu u wybrzeży Antarktydy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 17:40
Zespół Trzech Sztuk w Antarktyce rozpoczyna ostatni tydzień pobytu u wybrzeży Antarktydy.
rozwiń zwiń