Krzysztof Tyniec: nie jestem ryzykantem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 09:00
– Skutki podjętej przeze mnie decyzji dotyczą nie tylko mnie, ale i bliskich mi osób. Muszę myśleć nie o sobie i nie za siebie. Muszę myśleć szerszą perspektywą – przyznaje aktor, świadom konsekwencji lekkomyślnych decyzji. W dzieciństwie swoją beztroskę przypłacił… złamanym w dwóch miejscach kręgosłupem. 
Audio
  • Krzysztof Tyniec o rodzinie, dzieciństwie i radości (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Krzysztof Tyniec i Katarzyna Stoparczyk
Krzysztof Tyniec i Katarzyna Stoparczyk Foto: E.Redel

krzyzanowska stoparczyk.JPG
Teresa Budzisz-Krzyżanowska: młodości nabiera się z wiekiem

Śpiewa, tańczy, recytuje, wciela się w role dramatyczne na zmianę z komediowymi, a poza tym jest mistrzem dubbingu. A jeśli do tej wielości talentów dołoży się słowo antycelebryta, to rysuje się wizerunek kogoś, kto ma ogromny dystans do pracy, życia i samego siebie.

Wszechstronnie uzdolniony, niezwykle skromny, z dużym urokiem osobistym. Taki jest gość najnowszego odcinka audycji "Myślidziecka 3/5/7". W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk podkreśla on wagę dobrego, radosnego dzieciństwa. Jego własne nie zawsze takie było, bo w przedszkolu stosowano kary cielesne, jednak jego mama potrafiła wesprzeć i ochronić, nawet w najtrudniejszym momencie. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Krzysztof Tyniec opowiadał o ratowaniu figury św. Antoniego, pracy, rodzinie i telefonach znajdowanych w lodówce.  

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Krzysztof Tyniec (aktor)
Data emisji: 23.02.2019
Godzina emisji: 8.09

gs/mk

Czytaj także

Józef Hen, czyli "łobuz salonowy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 09:00
– Uchodziłem za grzeczne dziecko, co mnie denerwowało. O moim starszym bracie mówiono, że to łobuz. Wracał z podwórka posiniaczony, więc ja powiedziałem, że też jestem łobuzem, tylko salonowym – wspomina pisarz, dramaturg, reportażysta, scenarzysta filmowy Józef Hen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Fraszyńska: zawsze będę walczyć o prawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 09:15
Mama mówiła do niej tak: "dobrze, że jesteś taka cholera, bo sobie poradzisz". Dzisiaj nie tylko radzi sobie z sobą samą, ale pomaga tym, którzy poradzić sobie ze sobą nie potrafią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda: jestem uzależniona od pisania

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 09:00
Bardzo lubi gustowne sukienki, krwistoczerwone szminki i mroczne, kryminalne historie, które zresztą z dużym talentem sama wymyśla.
rozwiń zwiń