Kasia Kowalska: mam w sobie dużo gniewu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 09:00
– W zasadzie tylko moja mama mówi do mnie: Katarzyna. Dlaczego? Chyba dlatego, żebym się ogarnęła i w końcu wydoroślała – śmieje się Kasia Kowalska.
Audio
  • Kasia Kowalska w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Kasia Kowalska i Katarzyna Stoparczyk
Kasia Kowalska i Katarzyna StoparczykFoto: E. Różycka

Kasia Kowalska swoją karierę rozpoczynała na początku lat 90. w zespole Evergreen założonym przez Roberta Amiriana. W ciągu 25 lat artystycznej aktywności nagrała dziesięć albumów i wypromowała wiele hitów. Sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich płyt. Niedawno ukazał się album "MTV Unplugged Kasia Kowalska", będący zapisem koncertu w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk artystka mówi, jakie cechy odziedziczyła po mamie i co zawdzięcza ojcu. Co robi podczas pływania? Z jakim artystą chciałaby wyjść na scenę? Co wywołuje u niej gniew? Co dał jej wyjazd do Kolumbii? Jakie są jej największe obawy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Kasia Kowalska (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka i aktorka)
Data emisji: 2.11.2019
Godzina emisji: 8.09

mk/gs

Czytaj także

Norman Davies: historyk zawsze jest częścią własnej historii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 09:00
– Kosmos nie jest dla mnie ciekawy, bo nie ma tam ludzi, jest pusty. Planeta Ziemia mi wystarczy – przyznaje polsko-brytyjski historyk, Norman Davies, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Pilch: pewnymi partiami tego świata da się zachwycać

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
– To wyjątkowa sytuacja, ponieważ do swojego królestwa zaprosił mnie Jerzy Pilch. Tak więc tym razem audycja zrealizowana była w domu pisarza – mówi Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń