Maria Sadowska: jestem dawcą wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 13:07
– Daję ją wszystkim, którzy chcą ją ode mnie wziąć – deklaruje rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk. Skąd tyle jej ma? – Biorę ją z kosmosu. Dostałam taki kurek, zawór w głowie. Odkręcam sobie i mam bezpośrednie połączenie – opisuje Maria Sadowska.
Piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, a także scenarzystka i reżyser filmowy Maria Sadowska
Piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną, a także scenarzystka i reżyser filmowy Maria SadowskaFoto: PAP/Rafał Guz

PAP Adam Sztaba 1200.jpg
Adam Sztaba o swoich fascynacjach i wytrwałości w dążeniu do celu

Jak przyznaje gość "Myślidziecka 3/5/7" zawsze żyje trochę w przestrzeni rzeczywistej, a trochę w swojej głowie. Dzięki temu wszystko, na co patrzy, staje się dla niej inspiracją. Było tak np. z piosenką "Marakeczi", do której najpierw powstała pierwsza zwrotka, a kolejne elementy dojrzewały przez następne miesiące. – Robiłam inne rzeczy, zajmowałam się innymi sprawami, nie myślałam o niej, ale moja podświadomość wciąż nad nią pracowała. Potem przychodzi taki dzień, że piszę 10-12 zwrotek i wybieram te najlepsze – przyznaje artystka. 


Posłuchaj
50:31 2020_12_19 13_07_43_PR3_Myslidziecka_357.mp3 Maria Sadowska: nie jestem kimś, kto mocno stąpa po ziemi (Myślidziecka 3/5/7/)Trójka

 

Maria Sadowska - Marakeczi (Lyric Video) ft. Leszek Możdżer/MariaSadowskaVEVO

Jak Maria Sadowska spędzała czas, gdy miała naście lat i była znana wśród rówieśników jako Srebrna jaskółka? – Odbywały się w naszym lesie bitwy pomiędzy plemionami. Miałam wtedy 12 lat. Wynika z tego, że zawsze byłam waleczna i bojowa – wspomina ze śmiechem Maria Sadowska. 

Wyreżyserowała filmy "Dzień kobiet" i "Sztuka kochania". Ostatnio nagrała swój najnowszy album "Początek nocy", a także z zespołem No Logo stworzyła projekt pt. "Symfonia Małego Miasta". 


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:  Maria Sadowska (wokalistka, scenarzystka i reżyserka filmowa)
Data emisji: 19.12.2020
Godzina emisji: 13.07

gs

Czytaj także

Michał Bajor: nie słucham swoich płyt

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 13:07
Pewnego dnia Cher spakowała do swojej torby aksamitne pudełeczko z jego płytą. Zawiozła ją Bobowi Geldofowi, choć dla autora płyty w świecie muzycznym boginią wszechczasów była wówczas Whitney Houston.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:15
Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Lipowska: jestem niezwykle energetyczna

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:00
Dzisiaj, szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Jednak, jak sama mówi, "były czasy, że grałam wszystko: rzodkiewki, kapustę, księżniczki, wszystko jak leci. I grałam to dobrze! Ale najbardziej kochałam grać w Kabarecie "Dudek".
rozwiń zwiń