X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Charakter pisma – charakter człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 18:00
To, jak stawiamy litery, wiele może o nas powiedzieć. Informacje, które ujawniamy swoim charakterem pisma, często bywają przydatne także w pracy śledczych.
Audio
  • Charakter pisma – charakter człowieka (Trójkowy detektyw)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash

– Podobno nie ma dwóch takich samych charakterów pisma. Grafolodzy mówią wręcz, że to, jak piszemy, jest nieświadomą projekcją ludzkiej psychiki – mówi Katarzyna Cygler. Grafolodzy zajmują się badaniem autentyczności pism, ale także cech fizycznych czy schorzeń. I to wszystko na podstawie kilku skreślonych na papierze linii!

Czym jeszcze może nas zaskoczyć badanie pisma? Jak może to wpływać na relacje międzyludzkie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Autorka: Katarzyna Cygler
Data emisji: 3.10.2017
Godzina emisji: 10.15

ml/gs

Czytaj także

Antropometria w służbie śledczych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 12:00
Cesare Lombroso czy Alphonse Bertillon to bardzo ważne nazwiska w historii kryminologii. To dzięki nim praca organów ścigania może być obecnie znacznie bardziej wydajna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był pierwszy złodziej złapany dzięki daktyloskopii?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 15:30
Pierwszą osobą, która zainteresowała się używaniem linii papilarnych do identyfikowania ludzi, był brytyjski urzędnik w dziewiętnastowiecznych Indiach - William Herschel. Jego pomysł został jednak szybko uznany za bzdurę i, w efekcie, porzucony.
rozwiń zwiń