Charakter pisma – charakter człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 18:00
To, jak stawiamy litery, wiele może o nas powiedzieć. Informacje, które ujawniamy swoim charakterem pisma, często bywają przydatne także w pracy śledczych.
Audio
  • Charakter pisma – charakter człowieka (Trójkowy detektyw)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash

– Podobno nie ma dwóch takich samych charakterów pisma. Grafolodzy mówią wręcz, że to, jak piszemy, jest nieświadomą projekcją ludzkiej psychiki – mówi Katarzyna Cygler. Grafolodzy zajmują się badaniem autentyczności pism, ale także cech fizycznych czy schorzeń. I to wszystko na podstawie kilku skreślonych na papierze linii!

Czym jeszcze może nas zaskoczyć badanie pisma? Jak może to wpływać na relacje międzyludzkie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Autorka: Katarzyna Cygler
Data emisji: 3.10.2017
Godzina emisji: 10.15

ml/gs

Czytaj także

Antropometria w służbie śledczych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 12:00
Cesare Lombroso czy Alphonse Bertillon to bardzo ważne nazwiska w historii kryminologii. To dzięki nim praca organów ścigania może być obecnie znacznie bardziej wydajna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był pierwszy złodziej złapany dzięki daktyloskopii?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 15:30
Pierwszą osobą, która zainteresowała się używaniem linii papilarnych do identyfikowania ludzi, był brytyjski urzędnik w dziewiętnastowiecznych Indiach - William Herschel. Jego pomysł został jednak szybko uznany za bzdurę i, w efekcie, porzucony.
rozwiń zwiń