Różowa Pantera. Inspektor niezdarny, lecz skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 13:03
Postać Różowej Pantery, jak również słynny motyw muzyczny z filmu, zna niemal każdy. Jedni uwielbiają kreskówkę, drudzy kultowe filmy, które potrafią rozbawić do łez. Dlaczego warto wracać do tych produkcji? 
Audio
  • Dlaczego warto wrócić do filmu "Różowa Pantera"? (Trójkowy detektyw)
Steve Martin na 59. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.
Steve Martin na 59. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Foto: PAP/DPA

shutterstock_455965843.jpg
Kapitan Żbik – polski spec od chwytania przestępców

Peter Sellers stworzył niezapomnianą postać inspektora Jacquesa Clouseau, który stara się rozwikłać trudne zagadki, wpadając przy tym w różne tarapaty. Chociaż jest wielką niezdarą, to jak nikt inny wypełnia swoje obowiązki. 

– Ukradkowe spojrzenia przestępców, spotkania w restauracjach, parkach, windach, a do tego szpiegowski asortyment: peruki, płaszcze dwustronne, ciemne okulary, doklejane brody. W tym wszystkim jest on – detektyw Jacques Clouseau. Pojawia się z hukiem, potykając się o coś, kogoś, wpadając notorycznie do czegoś. Jest człowiekiem, który bardzo poważnie podchodzi do tego, co robi, ale z drugiej strony jest bardzo naiwny – opowiada Katarzyna Cygler o tym kultowym bohaterze. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 13.02.2018
Godzina emisji: 10.14

kw/mk

Czytaj także

Czy świat przestępczy oznacza ciężką pracę?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 12:37
Luksusowe wille, szybkie samochody, wielkie bogactwo – tak żyją szefowie największych mafii. Każdy boss ma pod sobą rzeszę ludzi, która musi dla niego pracować. Jak to wygląda od kuchni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hrabia Dracula, czyli najsłynniejszy wampir świata

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 15:09
– Jest bohaterem ogromnej liczby książek, filmów, seriali czy gier komputerowych – mówi Katarzyna Cygler. Skąd wzięła się postać najpopularniejszego wampira świata?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Batory – historia "Krwawej Hrabiny"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 14:20
Transylwania – ta kraina kojarzy się z Hrabią Draculą. Właśnie z tego regionu pochodzi najsłynniejsza seryjna morderczyni świata - piękna, inteligenta kobieta, która była siostrzenicą Stefana Batorego.
rozwiń zwiń