X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bikiniarze. Kolorowe ptaki PRL

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 13:25
Przenosimy się do przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Na ulicach polskich miast pojawia się pierwsza subkultura. Czym się charakteryzuje? 
Audio
Warszawa, listopad 1951 roku. Przed sądem stanęli tzw. bikiniarze. Nz: nad dowodami w sprawie (od lewej): Burmeister, Wysocki, Grochulski i Ciołek. Bikiniarzami nazywano młodzież, która ośmieliła się ubierać zgodnie z zachodnia modą, słuchała tej samej muzyki, co ich rówieśnicy w USA, nosiła modne fryzury
Warszawa, listopad 1951 roku. Przed sądem stanęli tzw. bikiniarze. N/z: nad dowodami w sprawie (od lewej): Burmeister, Wysocki, Grochulski i Ciołek. Bikiniarzami nazywano młodzież, która ośmieliła się ubierać zgodnie z zachodnia modą, słuchała tej samej muzyki, co ich rówieśnicy w USA, nosiła modne fryzuryFoto: PAP/CAF/Antoni Nowosielski

shutterstock_1033508167 przestępca 1200.jpg
Czy przestępcy mają niskie IQ?

– Bikiniarze wyróżniali się upodobaniem do jazzu i strojem. Nosili kraciaste marynarki, długie aż po kolana. Koszula kolorowa, a pod nią podkoszulka, również w wielu barwach i najchętniej w prążki. Spodnie przykrótkie – tak, aby odsłaniały kolorowe skarpetki, zwane również "piratkami". Mokasyny "na słoninie", czyli grubej podeszwie. Na głowie "naleśnik" i krawat z egzotycznymi motywami – opowiada Katarzyna Cygler.

Jak władze PRL zwalczały bikiniarzy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 13.03.2018
Godzina emisji: 10.12

kw/mk

Czytaj także

Czym jest otoskopia kryminalistyczna?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 11:14
Otoskopia jest jednym z badań, które może przeprowadzić laryngolog. Czym zatem jest kryminalistyczna wersja tej diagnostyki? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwień ust kryje wiele pułapek i tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:28
Poszukiwanie przestępców zazwyczaj zaczyna się od poszukiwania odcisków palców. Pewien przypadek z lat 60. sprawił, że warto sprawdzać ślady... ust, które potrafią zdradzić wiele sekretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przestępcy mają niskie IQ?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 10:30
"Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Chociaż co do wszechświata nie jestem pewien" – mówił kiedyś Albert Einstein. Jak ta opinia ma się do świata przestępczego? 
rozwiń zwiń