X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Kalibabka, czyli od "moralnej zgnilizny" do celebryty

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:00
Był jednym z najsłynniejszych przestępców PRL. Na podstawie jego życia powstał serial telewizyjny luźno oparty na losach tego złodzieja-uwodziciela. Jerzy Julian Kalibabka, bo o nim mowa, do dziś pozostaje jednym z najbardziej zuchwałych i przebiegłych kryminalistów w historii Polski.
Audio
  • Historia "Casanovy z Dziwnowa" (Trójkowy detektyw)
Szczecin 04.08.1992. Jerzy Kalibabka ps. Tulipan, polski przestępca-uwodziciel, skazany w 1984 roku na 15 lat pozbawienia wolności za gwałty, oszustwa, wyłudzenia, pobicia i uwodzenie nieletnich. Został zwolniony po 9 latach, na mocy amnestii. Nz. Kalibabka został ponownie oskarżony, o przetrzymywanie nieletniej, czeka go proces 18.08. w Kamieniu P
Szczecin 04.08.1992. Jerzy Kalibabka ps. Tulipan, polski przestępca-uwodziciel, skazany w 1984 roku na 15 lat pozbawienia wolności za gwałty, oszustwa, wyłudzenia, pobicia i uwodzenie nieletnich. Został zwolniony po 9 latach, na mocy amnestii. Nz. Kalibabka został ponownie oskarżony, o przetrzymywanie nieletniej, czeka go proces 18.08. w Kamieniu PFoto: Edward Iwanek/PAP

Wychował się w Dziwnowie, gdzie mieszkał do czasu uzyskania pełnioletności. Niedługo później przeniósł się do Międzyzdrojów, gdzie rozpoczął swoją przestępczą działalność. Odkrył wtedy, że posiada niezwykły talent – potrafił bez trudu uwodzić kobiety. Ów dar Jerzy Kalibabka wykorzystywał do okradania bogatych dam, których, jak wyliczono, mogło być nawet 3 tysiące! – Przyszedł taki moment, kiedy poczuł się on, jak sam mówił, "nadczłowiekiem". Szybko zrozumiał, że, aby wykorzystać właśiwie swój talent, musi zacząć inwestować w siebie. Jego przestępcza kariera szybko nabierała tempa, aż do jego aresztowania w 1982 roku – opowiada Katarzyna Cygler.

Historia Jerzego Kalibabki została opisana w serialu "Tulipan". Sam uwodziciel był konsultantem przy tej produkcji, która nie tylko przysporzyła mu wielkiej popularności, ale również pomogła wydostać się, i to całkowicie legalnie, z więzienia. Jak? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 10.12

ml

Czytaj także

Zdzisław Najmrodzki – król ucieczek

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:00
W swojej karierze obrabował 70 pewexów, ukradł ponad 100 polonezów i 29 razy uciekał MO. Przestępcza kariera Zdzisława Najmrodzkiego należała do najbardziej widowiskowych w okresie PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbrodnia jak u Agathy Christie. Kto zabił Elżbietę Zarembę?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 11:00
Mroźna i śnieżna przedsylwestrowa noc 1931 roku, piękna willa w modnym kurorcie. To tu prawdopodobnie przez jednego z członków rodziny brutalnie zamordowana została nastoletnia Elżbieta.
rozwiń zwiń