X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie grasował Herbaciany Truciciel?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Każdy z nas lubi, w ramach relaksu, usiąść i spokojnie napić się herbaty. Chyba, że w okolicy kręci się Teacup Poisoner, czyli tajemniczy Herbaciany Truciciel.
Audio
  • Graham Young, czyli Herbaciany Truciciel (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zheleznov Aleksandr/Shutterstock.com

– Graham Young był młodym człowiekiem, który w wieku kilkunastu lat nie podzielał zainteresowań swoich rówieśników. Zamiast tego, swój wolny czas poświęcał na naukę chemii. Jego dojrzały wygląd i zachowanie sprawiały, że wszyscy okoliczni chemicy chętnie sprzedawali mu odczynniki, a zwłaszcza antymon i tal. Oczywiście, potrzebował ich do eksperymentów w szkole. To właśnie tam młody Graham rozpoczął swoją trucicielską działalność, a pierwszą z jego ofiar został kolega z klasy młodzieńca – mówi Katarzyna Cygler.

Jak potoczyły się losy Grahama Younga? Czy udało się zresocjalizować Herbacianego Truciciela? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 19.06.2018
Godzina emisji: 9.47

ml/mk

Czytaj także

La Voisin, czyli wróżbitka-trucicielka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:00
Catherine Monvoisin, czyli La Voisin była francuską trucicielką, wróżbitką i organizatorką tajemnych, mrocznych obrzędów, której działalność wstrząsnęła XVII-wiecznym Paryżem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym był tajemniczy "proszek na dziedziczenie"?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 10:00
Intrygi w brytyjskich wyższych sferach to nic nowego, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi wielki majątek. Niektórzy członkowie rodzin szlacheckich, którzy czekali niecierpliwie na spadek po swoich krewnych, często decydowali, że losowi należy pomóc.
rozwiń zwiń