Morderczy duet z Dworca Głównego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:55
W 1922 roku Warszawa i jej okolice zamarły – w pobliżu stacji kolejowych, w krótkich odstępach czasu, znajdowano kobiety, które zabito w podobny sposób.
Audio
  • Tajemnica zbrodni na warszawskich dworcach (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dm_Cherry

– Po wojnie wiele kobiet zostało samych i pociągami kursowały ich setki w kierunku dużych miast. Cel był jeden: praca. Marysia Moros i Michalina Matwiejew, mieszkanki Kresów, wybrały się do stolicy. Dziewczyny miały szczęście – dostały pracę służących od zaraz w podwarszawskim gospodarstwie. Michalina postanowiła zostać w Warszawie dłużej, dlatego Marysia pojechała sama. Kiedy przez kilka dni Michalina nie miała od niej żadnych wieści, zgłosiła zaginięcie. Śledczy pokazali jej zdjęcia ostatnich ofiar – na jednym z nich była Marysia. Wśród zdjęć kartoteki policyjnej Michalina zobaczyła znaną sobie twarz pracodawcy. Nazywał się Szczepan Paśnik – opowiada Katarzyna Cygler.

Kim była druga połowa zabójczego tandemu? Jaki był motyw ich zbrodni? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 22.10.2019
Godzina emisji: 9.50

kr/mk

Czytaj także

Władysław Mazurkiewicz, czyli "elegancki morderca" z Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 10:00
W tym wydaniu audycji znowu cofamy się do lat 50. ubiegłego wieku. Tym razem jej bohaterem jest najbardziej elegancki, krakowski seryjny morderca – Władysław Mazurkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był nastoletni miłośnik noży, który budził strach w całej Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 09:50
To wydanie audycji ma nietypową formę kryminalnej zagadki. Czy rozpoznają Państwo mordercę po opisie Katarzyny Cygler?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbrodnia w cieniu wielkiego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:55
Kraków, rok 1933 – czasy wielkiego kryzysu. W wyniku pozornie niegroźnej sprzeczki, w progu mieszkania przy ul. Pańskiej padają strzały. Na miejscu giną trzy osoby. Kto i dlaczego dopuścił się tak strasznego czynu?
rozwiń zwiń