X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W każdym pomieszczeniu trup, czyli zbrodnia na warszawskim Powiślu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 09:50
– Bywa, że rodzina widziana z perspektywy jej członków, a widziana z perspektywy sąsiadów to dwie różne rodziny – mówi Katarzyna Cygler.
Audio
  • Tragiczny koniec rodziny Witkowskich (Trójkowy detektyw)
Warszawa. Kamienica przy ulicy Solec 71. Widok od strony podwórza
Warszawa. Kamienica przy ulicy Solec 71. Widok od strony podwórzaFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

– Przenosimy się na ulicę Solec w Warszawie. W domu nr 71 na drugim piętrze żyje sobie wdowa Witkowska z dorosłymi już dziećmi i zięciem. Rodzina ma opinię pobożnej i cichej. Nadchodzi zimna lutowa noc 1927 roku. Około czwartej nad ranem mieszkańców kamienicy budzą krzyki i tajemnicze głuche odgłosy. To z mieszkania Witkowskich. Policja wyłamuje drzwi i wchodzi do środka, a za nimi drepce kilku ciekawych sąsiadów. Nim policja ich wyprosi, zobaczą widok, który nie opuści ich do końca życia – opowiada autorka audycji.

Kto stał za zbrodnią na warszawskim Powiślu? Jaki był jej motyw? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 19.11.2019
Godzina emisji: 9.44

kr/mk

Czytaj także

Zbrodnia w cieniu wielkiego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:55
Kraków, rok 1933 – czasy wielkiego kryzysu. W wyniku pozornie niegroźnej sprzeczki, w progu mieszkania przy ul. Pańskiej padają strzały. Na miejscu giną trzy osoby. Kto i dlaczego dopuścił się tak strasznego czynu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderczy duet z Dworca Głównego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:55
W 1922 roku Warszawa i jej okolice zamarły – w pobliżu stacji kolejowych, w krótkich odstępach czasu, znajdowano kobiety, które zabito w podobny sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnica mordestwa w warszawskiej cukierni

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:55
Pewnej pięknej marcowej soboty w Warszawie niejaki Stefan Lebrun wszedł do znanej cukierni na Nowym Świecie i już miał zjeść ciastko, ale zamiast tego zastrzelił popularnego, wpływowego poetę i wydawcę, Sergo Kuruliszwiliego. O co poszło?
rozwiń zwiń