Kto zabił ulubieńca Fabryki Snów?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 10:00
Środowiska przestępcze i show-biznes od czasu do czasu potrafią stworzyć całkiem zgrany zespół. Czasy prohibicji bardzo sprzyjały zacieśnianiu braterskiej relacji między tymi dwoma światami. Czasem artyści i gangsterzy bywali po prostu porywczy i tragiczne sytuacje mogły wyniknąć z nadmiaru jakiegoś pyłu czy płynu… 
Audio
  • Miłość, używki i śmierć w Hollywood (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/turtix

– To był początek lutego 1922 roku. W swoim domu w Los Angeles leżał sobie popularny reżyser i aktor William Desmond Taylor. Leżał, leżał, ale nie oddychał i to od wielu godzin. Policja po przybyciu stwierdziła śmiertelne postrzelenie z broni palnej małego kalibru. Podejrzanych było kilka osób, głównie ze świata filmu. Wśród nich była m.in. ukochana Williama Taylora, bardzo popularna wówczas aktorka Mabel Normand, którą próbował on za wszelką cenę wyciągnąć z nałogu kokainowego. Na kilka dni przed śmiercią zgłosił się nawet do FBI i chciał złożyć zeznania przeciw hollywoodzkim dealerom – opowiada Katarzyna Cygler.

Służący nieboszczyka, zanim wezwał policję, skorzystał z numeru telefonu zupełnie innej instytucji – jakiej? Kto jeszcze znalazł się w kręgu podejrzanych o morderstwo filmowca? 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 07.01.2020
Godzina emisji: 9.47

kr/gs

Czytaj także

Co stało się z Michaelem Rockefellerem?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 09:55
– Wschodnia Gwinea, rok 1961. Wśród lasów deszczowych żyje sobie spokojnie plemię Asmat. Przyroda nie jest tu zbyt hojna, ale ma bardzo ciekawą ofertę kulinarną. Asmatowie przekąszają np. purée ze skrobi palmy Sago z dodatkiem świeżutkich pendraków, skorupiaki, ryby, dziczyznę, a przy wyjątkowych okazjach jakiś fragmencik wroga – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa sprawa "Tamam Shud"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 09:55
– W 1945 roku na plaży koło Sydney znaleziono ciało Singapurczyka. Obok leżał tomik XII-wiecznego zbioru rubajjatów perskiego poety Omara Chajjama – tak swoją kolejną opowieść rozpoczyna Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwojenny przewodnik po miejscach, gdzie nie warto bywać

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 10:00
Każde duże miasto ma swoje szare strefy: ciemne punkty, wewnętrzne granice, które stają się tym bardziej widzialne, im bardziej zróżnicowany jest poziom życia, edukacji, czy zwyczajów kulturowych i wizji świata.
rozwiń zwiń