Dating Game Killer – zabójcza randka w ciemno

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 10:00
– Potencjał biznesowy zalotów i randek jest ogromny, co zauważyli amerykańscy producenci stacji telewizyjnych już w latach 60. – rozpoczyna swoja opowieść Katarzyna Cygler.
Audio
  • Seryjny morderca w amerykańskiej "Randce w ciemno" (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alex SG

Ten właśnie potencjał wykorzystała m.in. stacja ABC z programem "The Dating Game" emitowanym z przerwami od 1965 roku aż do roku 1999. Ci, którzy oglądali polską wersję telewizyjnego show, czyli "Randkę w ciemno", doskonale pamiętają jego formułę – poszukująca związku (lub pięciu minut sławy), uczestniczka musiała wybrać mężczyznę spośród trzech skrytych za parawanem kandydatów. Wygrywał ten, który udzielał najzabawniejszych i najbłyskotliwszych odpowiedzi na zadawane przez nią pytania. Główną nagrodą była darmowa, krajowa lub zagraniczna, wycieczka dla szczęśliwej pary.

Bohaterką jednego z odcinków, wyemitowanego 13 września 1978 roku była Cheryl Bradshaw, która w odpowiedzi na podchwytliwe pytanie brzmiące "Podaję Ci obiad. Jak się nazywasz i jak wyglądasz?", usłyszała "Nazywam się banan i wyglądam naprawdę dobrze. Obierz mnie!". Słowa te spodobały się młodej kobiecie na tyle, że wybrała właśnie ich autora, którym okazał się 35-letni Rodney Alcala – szczupły, przystojny fotograf.

– Tym wyborem Cheryl zapewniła sobie sławę na wiele, wiele lat, ponieważ Rodney w chwilach wyjątkowego natchnienia stawał się seryjnym mordercą – mówiła Katarzyna Cygler. Rzeczywiście, Alcala zwykł gwałcić i dusić swoje ofiary, a w momencie uczestnictwa w "The Dating Game" miał ich na koncie już pięć. Ale nikt, oprócz niego samego, o tym nie wiedział.

Kiedy w studiu zgasły światła reflektorów, a zgromadzona publiczność zaczęła rozchodzić się do domów, nadszedł czas na pierwszą "prawdziwą" randkę – Zaraz po nagraniu odcinka ta rozbawiona, szczęśliwa jeszcze para, zaczęła rozmawiać oko w oko. Coś się zmieniło. Bo kiedy dwoje ludzi staje naprzeciwko siebie, słowa są ważne, ale oprócz nich jeszcze silniej przemawiają mowa ciała, gest, spojrzenie, zapach. Cheryl zaczęła czuć się źle w towarzystwie Rodneya. Odważyła się podejść do producentów programu i odwołać randkę – kontynnuje autorka audycji.

Jak się okazało, kobieca intuicja Cheryl uratowała jej życie. Ponad rok po pamiętnym spotkaniu Alcala został aresztowany. Udowodniono mu siedem morderstw, a zbrodni, o które jest podejrzany jest około 130. Został skazany na karę śmierci i do dziś oczekuje na wykonanie wyroku w więzieniu stanowym w San Quentin. Jak ułożyło się życie osobiste Cheryl Bradshaw – tego nie wiemy.


***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 28.01.2020
Godzina emisji: 9.49

kr

Czytaj także

Co stało się z Michaelem Rockefellerem?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 09:55
– Wschodnia Gwinea, rok 1961. Wśród lasów deszczowych żyje sobie spokojnie plemię Asmat. Przyroda nie jest tu zbyt hojna, ale ma bardzo ciekawą ofertę kulinarną. Asmatowie przekąszają np. purée ze skrobi palmy Sago z dodatkiem świeżutkich pendraków, skorupiaki, ryby, dziczyznę, a przy wyjątkowych okazjach jakiś fragmencik wroga – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zabił ulubieńca Fabryki Snów?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 10:00
Środowiska przestępcze i show-biznes od czasu do czasu potrafią stworzyć całkiem zgrany zespół. Czasy prohibicji bardzo sprzyjały zacieśnianiu braterskiej relacji między tymi dwoma światami. Czasem artyści i gangsterzy bywali po prostu porywczy i tragiczne sytuacje mogły wyniknąć z nadmiaru jakiegoś pyłu czy płynu… 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutny koniec wielkiej kariery Igi Korczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:00
– Zaplątanie emocjonalno-fizyczno-erotyczne to wdzięczny temat thrillerów i poradników dla par. Człowiek zwykle nie widzi, że jest już wplątany, a gdy już zobaczy, gdzie się znalazł, to jest tam na tyle ciemno, że nie widać sposobu na wyplatanie się. Czasami jedynym rozwiązaniem staje się zbrodnia… – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń