"Dzika karta". Prezentuje Julia Sawicka

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 01:00
W drugiej z dziesięciu audycji "Dzika karta" swoją ulubioną muzykę zaprezentowała Julia Sawicka.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Elena Sherengovskaya

Zapraszamy do słuchania wakacyjnego autorskiego pasma na antenie Trójki. "Dzika karta" to audycja promująca młodych dziennikarzy muzycznych i przygotowaną przez nich muzykę.

W kolejnych odcinkach dziesięcioro młodych didżejów dostaje godzinę na prezentację swojej ulubionej muzyki. Oceniają ich profesjonalni prezenterzy muzyczni z Trójki i słuchacze. Najlepszy z didżejów - w ramach nagrody - jesienią będzie mógł szerzej zaprezentować się na antenie stacji.

Drugą audycję poprowadziła Julia Sawicka - wokalistka, pianistka, szefowa fundacji edukującej artystycznie dzieci. Zabrała słuchaczy w świat swoich muzycznych inspiracji. Od orientalnie brzmiącego Avishaia Cohena, przez zmysłowo wibrujący wokal Cassandry Wilson, po niepowtarzalne aranżacje polskiego wirtuoza sitaru, Tomasza Osieckiego - Ragaboya. Dla Julii Sawickiej muzyka jazzowa to nie tylko najpewniejszy bilet do krainy subtelności i piękna. Również punkt wyjścia do rozważań o artystach, o których nie da się zapomnieć z chwilą gdy ucichną dźwięki...

***

Tytuł audycji: Dzika karta
Prowadziła:
Julia Sawicka
Data emisji: 12.07.2017
Godzina emisji: 0.05

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA