"Pechy i peszki" Andrzeja Grabowskiego

– Kiedyś byłem przesądny, jak czarny kot przebiegł drogę, podśpiewywałem piosenkę "Jak Ci kot przebiegnie drogę nie mów, że to pech. On Ci szczęście przynieść może jeśli tylko chcesz", Przydepywałem teksty, to taki przesąd aktorski, jeśli mi upadły, ale w pewnym momencie przestałem się przejmowac przesądami. Ta płyta jest żartem  – podkreśla Andrzej Grabowski. 
Andrzej Grabowski Piotr Metz
Andrzej Grabowski Piotr Metz Foto: Milena Madziar
O Audycji
Tytuł "Magazynek  28 marca 28.03.2019 15:09
Autor  Piotr Metz
Opis 

Czy Andrzej Grabowski sam pisał jest autorem tekstów? Czy koncerty po powstaniu płyty mają coś wspólnego z pracą aktora w teatrze? Jak Dawid Podsiadło wspierał aktora podczas występów na Męskim Graniu?

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Andrzej Grabowski ma pecha. Żył sobie spokojnie życiem znanego aktora – a to teatr, a to"Pitbull","Drogówka" czy "Świat według Kiepskich", czasem stand up. Pewnego dnia wychodząc z domu, chciał wyprzedzić przechodzącego przed nim czarnego kota, ale poślizgnął się o skórkę od banana i przeleciał pod drabiną. Od tamtej pory w jego życiu zaczęły się dziać zaskakujące rzeczy. 

..

Spotkał Tomka Sierajewskiego, muzyka związanego z alternatywnym rockiem, który przez lata przewinął się przez zespoły o kultowym dziś statusie (Ahimsa, Elvis DeLuxe czy The Black Tapes). Mimo, że szanowany aktor i rock'n'rollowiec nie mieli ze sobą wiele wspólnego i takie połączenie wydało się nieco dziwne – coś zaiskrzyło. Zaiskrzyło na tyle skutecznie, że okazało iż Andrzej Grabowski nagrał zaskakującą płytę, która w niczym nie przypomina klasycznego albumu"śpiewającego aktora". Jego charakterystyczny głos idealnie wpasował się w nieoczywiste piosenki i chropowate brzmienie tworząc album jakby wyciągnięty z dziwnego, groteskowego filmu czy serialu.

Każdy z dziesięciu utworów to oddzielny odcinek, opowiadający o pechu i przesądach, racząc nas dużą dawką czarnego humoru. Życie Andrzeja Grabowskiego nie jest już takie samo jak było. Słychać to na tej płycie a on sam odgraża się, że jest gotów zagrać nawet jakieś koncerty – może los się odwróci. Żeby zrozumieć to zamieszanie, trzeba posłuchać"Pechów i peszków". To może być początek czegoś większego. 

materiały prasowe/gs

Playlista
Tagi
Playlista