Wakacyjne przeboje, intrygujące debiuty. Hellvoid oraz El DaMieN

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 15:12
W audycji "Wykonane w Polsce" poznaliśmy nagranie "I'm So Sorry" didżejskiej spółki DaMieN, DJ Combo & Sander7. Powróciliśmy też wspomnieniami do Węgorzewa, gdzie na Trójkowej Scenie Debiutów zagrał zespół Hellvoid. Muzycy opowiedzieli o swojej twórczości i inspiracjach. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Taya Ovod

Posłuchaj
99:36 2021_08_21 13_06_40_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 Wakacyjne przeboje, intrygujące debiuty (Wykonane w Polsce/Trójka)

 

Hellvoid

Hellvoid to zespół, który swoje brzmienie opiera na dwóch gitarach basowych. Grupa silnie związana jest z trójmiejską sceną. Przez lata twórczości, stylistyka wykonywanych przez nich utworów mocno ewoluowała. W końcu osiadła na ciężkich, rockowych brzmieniach. Jak mówią o sobie muzycy, ich dorobek powinien być kategoryzowany jako bass'n'roll. Wszystko ze względu na dość nietypowy podział używanych w zespole instrumentów.

Jak muzycy wspominają występ na Trójkowej Scenie Debiutów w Węgorzewie? – To był bardzo udany koncert i festiwal. Wszystko utrzymane było w przyjemnej atmosferze. Towarzyszyły nam rockowe emocje i cudowna publiczność, nastawiona na pozytywne show – mówił Maciej Bardo z grupy Hellvoid. 

Hellvoid - Czas (Official Video) / Hellvoid

Historia zespołu

– Oficjalnie istniejemy od 2015 roku. Przed wydaniem długograja udało nam się wydać dwie EP-ki. Potrzebowaliśmy dużo czasu, by wyklarować swój styl i znaleźć formułę, która nam się podoba. Chcieliśmy czuć się z nią możliwie jak najbardziej zżyci. Eksperymentowaliśmy z cięższymi formami artystycznego wyrazu, ale ostatecznie najwięcej frajdy sprawiało nam rockowe granie – wyjaśnił gość Tomka Żądy. 

– Z nazwą naszego zespołu wiąże się historia. Wpadłem na nią pod wpływem oczarowania kinematografią science-fiction przełomu lat 70. i 80. Hellvoid wziął się do filmu "Obcy".  Nazwą chciałem oddać panującą w nim grozę. To określenie piekła w kosmosie – opowiedział muzyk.

El DaMieN

Gościem audycji "Wykonane w Polsce" był także Damian Rzepka, znany jako El DaMieN. Muzyk opowiedział o utworze "Be With You".  To piosenka zainspirowana i dedykowana mojej dziewczynie. Pochodzi z okresu, w którym zacząłem robić utwory lekkie i wakacyjne. Razem z Łukaszem Czarneckim tworzymy duet Two Mad Bros. W czasie pandemii udało mi się też podjąć współpracę z innymi muzykami. Dzięki połączeniu internetowemu udało nam się kontynuować prace i otrzymać kilka dźwiękowych efektów  mówił.  To niespotykany w Trójce rodzaj muzyki, który mam wrażenie, dobrze zabrzmi w letni dzień  dodał Tomasz Żąda. 

El Damien - Be With You / Planet Dance Music

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów
Autorzy audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 21.08.2021
Godzina emisji: 13.06

zch/kr

Czytaj także

Piekielne obrazki z Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:00
Wspomnienia z Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie zdominowały to wydanie audycji Tomasza Żądy, z udziałem specjalnych gości: Bartka z Piekła oraz wokalistki zespołu OBRASQi - Moniki Dejk-Ćwikły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości letnie i premiery wrześniowe

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 13:05
W sobotniej audycji "Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów", która swoją premierę miała dzień przed koncertem formacji Obrasqi, nie mogło zabraknąć najnowszego singla zespołu zatytułowanego "Najtrudniej".
rozwiń zwiń