X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pracownicy delegowani. Będą rozwiązania korzystne dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:20
– Francja, pod wypływem której te zmiany są wprowadzane, uważa, że ostateczny kształt przepisów będzie skrojony pod jej wymogi – przyznaje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 
Audio
  • Pracownicy delegowani. Są szanse na korzystne rozwiązania dla Polski? (Unia pod lupą/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: vectorfusionart/Shutterstock

Trwa ostatni etap negocjacji ws. pracowników delegowanych. Dotychczasowe ustalenia europejskich rządów, które zapadły przed tygodniem w Luksemburgu, są niekorzystne dla polskich pracowników, których firma deleguje, aby wykonali pracę czy kontrakt w innym kraju UE.  – Do tej pory taka osoba płaciła składki społeczne w Polsce i musiała dostawać przynajmniej płacę minimalną w kraju, do którego była delegowana. To oznaczało większą konkurencyjność tańszych pracowników w Europie Zachodniej. Proponowane zmiany mają to zmienić – wyjaśnia dziennikarka. 

Do wprowadzenia jakich przepisów dąży polska strona? Jakich argumentów, popierających polskie postulaty ws. pracowników delegowanych, używa organizacja BusinessEurope, zrzeszająca europejskich przedsiębiorców? Czy wprowadzenie obecnie proponowanych rozwiązań oznacza koniec pracowników delegowanych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Unia pod lupą
Prowadzą: Beata Płomecka, Marcin Łukawski
Data emisji: 31.10.2017
Godzina emisji: 7.41

gs/ab

Czytaj także

Pracownicy delegowani: jest stanowisko PE. Korzystniejsze dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 15:37
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą się rozpocząć rozmowy z unijnymi rządami. Kraje UE już wcześniej zajęły stanowisko w tej sprawie, któremu przeciwna jest jednak Polska.
rozwiń zwiń