X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bitwa o przyszły budżet Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 18:00
Dla Polski jest to sprawa kluczowa, bowiem korzysta w tej chwili w największym stopniu z polityki spójności, wyrównującej różnice w rozwoju.
Audio
  • Bitwa o przyszły budżet Unii Europejskiej (Unia pod lupą/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Wydatkom Wspólnoty po 2020 roku poświęcona była dwudniowa konferencja, która wczoraj zakończyła się w Brukseli. Dziś o przyszłym budżecie rozmawiali również unijni komisarze. – W Komisji Europejskiej są różnice zdań w sprawie konstrukcji przyszłego budżetu – podkreśla Beata Płomecka i zaznacza, że najbardziej zacięta walka toczyć się będzie o politykę spójności i politykę rolną.

W audycji mówiliśmy również o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejskiej – Jean-Claudem Junckerem. Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze i trwało dłużej niż zaplanowano. Premier Mateusz Morawiecki pozytywnie wypowiadał się o spotkaniu, co nie znaczy, że była zgoda we wszystkich kwestiach, bo takie kwestie, jak praworządność czy reforma sądownictwa dzielą Brukselę i Warszawę.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Unia pod lupą
Prowadzą: Beata Płomecka, Marcin Łukawski
Data emisji: 10.01.2017
Godzina emisji: 7.42

mk