X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tatra" – nowe spojrzenie na twórczość Ignacego Jana Paderewskiego

Kaczmarczyk vs. Paderewski i album "Tatra". Nowa płyta Pawła Kaczmarczyka powstała w oparciu o "Album Tatrzańskie" Jana Ignacego Paderewskiego z 1884 roku. Muzyka XXI wieku czerpiąca z dorobku wybitnego Polaka.
Okładka płyty Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra
Okładka płyty "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra"Foto: mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł AnagrammarganA - TATRA - nowe spojrzenie na twórczość Ignacego Jana Paderewskiego. 2018/12/14 15:00
Prowadzący Michał Margański 
Opis

"Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra" w twórczy sposób odnosi się do "Albumu Tatrzańskie" Ignacego Jana Paderewskiego. W 1884 roku ten wielki muzyk zreinterpretował pieśni góralskie, a 134 lata później twórczość ta została "przetłumaczona" na muzyczny język Pawła Kaczmarczyka, łączący folk, klasykę, elektronikę i jazz.

O tym jak powstawały interpretacje Pawła Kaczmarczyka, jakimi środkami wyrazu posłużył się młody polski pianista oraz jaki jest cel tego przedsięwzięcia zrealizowany z kilkudziesięcioma muzykami opowiemy Państwu tuż po 15.00 w audycji Michała Margańskiego. Państwa i naszym gościem będzie Paweł Kaczmarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

Goście Paweł Kaczmarczyk
Playlista
Tagi
Playlista