Elements – bardziej superpaczka niż supergrupa

– Ten utwór ilustruje chwile, kiedy jesteśmy sami i pracujemy ze sobą. Kiedy powstał pierwszy dźwięk, nie wiedzieliśmy jeszcze, dokąd zmierzamy. Nie ma tu intencji, żeby coś osiągnąć. To idealny moment w studio, obrazujący, w jaki sposób komunikujemy się ze sobą – mówi Leszek Biolik.
Leszek Biolik, Piotr Stelmach, Andrzej Rajski
Leszek Biolik, Piotr Stelmach, Andrzej RajskiFoto: Aleksandra Budka/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł W tonacji Trójki 2018/06/25 14:00
Prowadzący Piotr Stelmach
Opis

"W tonacji Trójki" zaprezentowaliśmy m.in. nagranie "Pure". Jak powstało? – Pewnego dnia weszliśmy do sali. Była chwila strojenia instrumentów. A chwile są ulotne – zaznacza Andrzej Rajski, jednak od razu dodaje, że w studiu rejestruje wszystko.

Zespół Elements jest bardziej – jak mówi Piotr Stelmach – superpaczką niż supergrupą. Potwierdza to Leszek Biolik. – Gramy ze sobą od 5 lat. Lubimy się spotykać. Każdy ma swoje projekty, każdy robi inne rzeczy, ale mamy swoje miejsce, swoje studio. Często gramy, improwizujemy razem – opowiada muzyk.

Kiedy artyści ostatni raz gościli w Trójce? Jakie znaczenie dla tak doświadczonych muzyków jak Leszek Biolik, Andrzej Rajski czy nieobecny w studio Maciej Gładysz ma nagrywanie utworów w nowym zespole?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

gs/mk

Goście Andrzej RajskiLeszek Biolik
Playlista
Tagi
Playlista
  • The Cars, - Heartbeat City
  • THE CARS - Why Can't I Have You
  • The Rolling Stones, - Now I've Got a Witness (Like Uncle Phil and Uncle Gene)
  • Divine Fits, - Civilian Stripes