Muzycy Red Box opowiadają o nowej płycie

Ukazuje się najnowszy album Red Box "Chase the Setting Sun". Z tej okazji zespół odwiedził w Trójkowym studiu Piotra Metza.
Simon Toulson-Clarke i Piotr Metz
Simon Toulson-Clarke i Piotr Metz Foto: Piotr Kordaszewski/PR
O Audycji
Tytuł W tonacji Trójki 13.09.2019 14:09
Prowadzący Piotr Metz
Opis

"Chase the Setting Sun" to czwarty album grupy, która powstała z inicjatywy Simona Toulsona-Clarke'a i Juliana Close w 1980 roku na University of Westminster. Ich debiutancki singel "Chenko (Tenka-oi)" ukazał się trzy lata później. 13 września 2019 roku na rynek trafi długo oczekiwany, czwarty pełnowymiarowy krążek Brytyjczyków.

Zapowiadająca go kompozycja "This Is What We Came For", którą grupa opublikowała na początku roku, spędziła 11 tygodni na "Liście przebojów Trójki". Czy "Chase the Setting Sun" zajmuje specjalne miejsce w sercach muzyków?

– Jest to dla nas wyjątkowy album. Po tym, jak nagraliśmy poprzednią płytę "Plenty", kilka lat spędziliśmy w trasie i stworzyliśmy razem organizm, który zrobił właśnie ten nowy album. Jest trochę inaczej, mamy dwie wspaniałe wokalistki, komunikacja jest zupełnie inna, ale w pewnym sensie wróciliśmy do tego, czym Red Box był na samym początku, do naszych korzeni – opowiadał Simon Toulson-Clarke, lider i wokalista grupy.

Jakie wrażenie wywiera na artyście słuchanie własnych piosenek w radiu? Jak przebiegał proces nagrywania nowego albumu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Goście Simon Toulson-Clarke, Jane Milligan, Derek Adams, Michał Kirmuć i David Jenkins (zespół Red Box)
Playlista
Tagi

Playlista