X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzycy Red Box opowiadają o nowej płycie

Ukazuje się najnowszy album Red Box "Chase the Setting Sun". Z tej okazji zespół odwiedził w Trójkowym studiu Piotra Metza.
Simon Toulson-Clarke i Piotr Metz
Simon Toulson-Clarke i Piotr Metz Foto: Piotr Kordaszewski/PR
O Audycji
Tytuł W tonacji Trójki 13.09.2019 14:09
Prowadzący Piotr Metz
Opis

"Chase the Setting Sun" to czwarty album grupy, która powstała z inicjatywy Simona Toulsona-Clarke'a i Juliana Close w 1980 roku na University of Westminster. Ich debiutancki singel "Chenko (Tenka-oi)" ukazał się trzy lata później. 13 września 2019 roku na rynek trafi długo oczekiwany, czwarty pełnowymiarowy krążek Brytyjczyków.

Zapowiadająca go kompozycja "This Is What We Came For", którą grupa opublikowała na początku roku, spędziła 11 tygodni na "Liście przebojów Trójki". Czy "Chase the Setting Sun" zajmuje specjalne miejsce w sercach muzyków?

– Jest to dla nas wyjątkowy album. Po tym, jak nagraliśmy poprzednią płytę "Plenty", kilka lat spędziliśmy w trasie i stworzyliśmy razem organizm, który zrobił właśnie ten nowy album. Jest trochę inaczej, mamy dwie wspaniałe wokalistki, komunikacja jest zupełnie inna, ale w pewnym sensie wróciliśmy do tego, czym Red Box był na samym początku, do naszych korzeni – opowiadał Simon Toulson-Clarke, lider i wokalista grupy.

Jakie wrażenie wywiera na artyście słuchanie własnych piosenek w radiu? Jak przebiegał proces nagrywania nowego albumu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Goście Simon Toulson-Clarke, Jane Milligan, Derek Adams, Michał Kirmuć i David Jenkins (zespół Red Box)
Playlista
Tagi

Playlista