X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Makowicz: codziennie pracuję nad muzyką

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 12:00
Gościem audycji był Adam Makowicz. 16 marca miała premierę jego płyta pt. "Swinging Ivories", wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
Audio
Adam Makowicz
Adam MakowiczFoto: Piotr Kordaszewski/Polskie Radio

Adam Makowicz jest wyśmienitym polskim pianistą jazzowym, mistrzem improwizacji. Uhonorowany wieloma odznaczeniami cywilnymi, między innymi Komandorskim Krzyżem Zasługi. Wydany właśnie album "Swinging Ivories" jest płytą koncertową, zarejestrowaną w listopadzie 2017 roiku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.


Adam Makowicz i Piotr Baron Adam Makowicz i Piotr Baron

– Współcześnie ludzie często gromadzą muzykę w formie elektronicznej. Ja wolę mieć w ręku płytę, z dokładnymi opisami utworów, muzyków – mówi Adam Makowicz. – Na "Swinging Ivories" znalazło się kilka klasyków, pięknych melodii Ellingtona, Gershwina, ale i moich autorskich kompozycji. W najbliższym czasie wracam do USA, gdzie mam już zaplanowane kilka koncertów. Codziennie pracuję nad muzyką, niewiele się u mnie zmienia od lat. Natomiast do samego Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego chętnie bym wrócił. I to nieraz – podkreśla pianista.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z Adamem Makowiczem w dołączonym nagraniu.

***

Album można kupić na stronie sklep.polskieradio.pl >>> 

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Adam Makowicz (pianista)
Data emisji: 16.03.2018
Godzina emisji: 10.14

ml/mk

Czytaj także

Wirtuoz trąbki Wynton Marsalis gościem Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:00
Wybitny trębacz jazzowy Winton Marsalis i jego sideman Kenny Rampton pojawili się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. W ślad za nimi udał się Piotr Metz, któremu udało się porozmawiać z muzykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora i muzyczny hołd dla Breakoutu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 16:00
"Pożegnalny blues" to pierwszy singiel zapowiadający najnowszy krążek Natalii Sikory "Tribute to Mira". Artystka była gościem Piotra Barona.
rozwiń zwiń