X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Depresja. Co możemy zrobić dla bliskich zmagających się z chorobą?

– Osoby chore cierpią: jest smutek, rozpacz, niemożność zmobilizowania się do działania. Nie każdy nazwie to depresją, a jest to potrzebne, bo znalezienie nazwy otwiera drogę do szukania leczenia. Jeśli nasz stan przypisujemy pogodzie czy lenistwu, to nie następuje proces szukania właściwej pomocy – przypomina dr Sławomir Murawiec z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/un-perfekt
O Audycji


Tytuł Na zdrowie 2019/02/23 07:40
Prowadzący Agnieszka Furtak-Bilnik
Opis

Jak powinniśmy reagować, gdy podejrzewamy u kogoś z naszych bliskich czy znajomych depresję? – Żeby móc we właściwy sposób zareagować, musimy wiedzieć, jak ta choroba wygląda i mieć świadomość, że jest ona powszechnym problemem wielu osób. Takie akcje, jak przypadający dziś (sobota, 23 lutego) Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją czy kampania "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję", dostarczają wiedzy. Dzięki niej możemy podjąć działania, obserwując np. zmianę zachowania kogoś w naszym otoczeniu – zwraca uwagę gość Agnieszki Furtak-Bilnik. 

Czy osoby zmagające się z depresją boją się nazywania swojej choroby? Jak zaczynać rozmowę z osobą, u której podejrzewamy zmaganie się depresją? Co możemy zrobić poza samą rozmową? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

gs/ab

Playlista