"To ulubiony film Pedro Almodóvara"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:05
- "Magical Girl" w reżyserii Carlosa Vermuta to według Almodóvara najlepszy jak dotąd hiszpańskojęzyczny film XXI wieku. Bardzo widzów zaskakuje - mówi Katarzyna Orysiak z firmy dystrybucyjnej Gutek Film.
Audio
  • Katarzyna Orysiak opowiada o filmie "Magical Girl" (Fajny film/Trójka)
Magical Girl to skonstruowana jak łamigłówka opowieść, wciągająca widza do gry i do końca trzymająca w napięciu
"Magical Girl" to skonstruowana jak łamigłówka opowieść, wciągająca widza do gry i do końca trzymająca w napięciuFoto: mat. promocyjne

Film "Magical Girl", który wchodzi do polskich kin w najbliższy piątek, jest mieszanką gatunkową. Są w nim elementy thrillera, dramatu psychologicznego, komedii, a nawet komiksu. Co ciekawe, o tym, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć hiszpańską produkcję w kinach, zdecydowali sami. Rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego wyjaśnia, jak do tego doszło.

Wspomina też, że film zdobył też dwie najbardziej prestiżowe nagrody na festiwalu w San Sebastian oraz hiszpańskiego "Oscara", czyli nagrodę Goya.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Katarzyna Orysiak (Gutek Film)
Data emisji: 10.06.2015
Godzina emisji: 10.45

fbi/mk

Czytaj także

Filmowy ranking Pedro Almodóvara!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:00
Pedro Almodóvar ogłosił swój ranking najlepszych filmów niehiszpańskojęzycznych 2014 roku. Na pierwszym miejscu jego listy znalazła się "Ida".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dystans" - skrajny absurd w hiszpańskim wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 14:09
Na dużym ekranie można zobaczyć hiszpańską komedię absurdu "Dystans". - To zabawa, która nie ma żadnych granic - mówi o filmie Marcin Pieńkowski ze Stowarzyszenia "Nowe Horyzonty".
rozwiń zwiń