Filip Pławiak: ta propozycja to było wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:00
Gość Ryszarda Jaźwińskiego przyznaje, że po przeczytaniu scenariusza "Czerwonego pająka", bardzo chciał dostać rolę w tym filmie.
Audio
  • Filip Pławiak o swojej roli w filmie "Czerwony pająk" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Czerwony pająk
Kadr z filmu "Czerwony pająk" Foto: Adam Golec/Kino Świat

Filip Pławiak zadebiutował w polskim kinie główną rolą w filmie Jacka Bromskiego "Bilet na księżyc", teraz wcielił się w Karola Kremera w thrillerze Marcina Koszałki.

- To bohater ze skomplikowanym wnętrzem - mówi artysta. - Myślę, że każdy aktor chce dostawać propozycje, które są wyzwaniami. Taka rola trafia się raz na kilkanaście lat.

Trudno powiedzieć, kogo zagrał Filip Pławiak w "Czerwonym pająku", wcielił się i w rolę syna, i sportowca, chłopaka zafascynowanego złem, mordercę, ale i ofiarę. W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim zdradza, jak przygotowywał się do tej pracy, jakie wymagania stawiał przed nim reżyser, a także jak dużo zaczerpnął z pierwowzoru swej postaci.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Filip Pławiak (aktor, odtwórca głównej roli w filmie "Czerwony pająk)
Data emisji:
7.12.2015
Godzina emisji: 10.45

pj/ei

Czytaj także

Dokument o dzieciach z wysypiska śmieci

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 11:42
Hanna Polak w dokumencie "Nadejdą lepsze czasy" opowiada o rosyjskich dzieciach zepchniętych na społeczny margines. Premiera filmu w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwony pająk" - traktat o człowieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:08
Julia Kijowska zagrała w "Czerwonym pająku" małą rolę, ale nie ukrywa, że jest fanką debiutu cenionego dokumentalisty Marcina Koszałki jako twórcy filmu fabularnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie festiwali "Ale Kino" i "Żubroffka"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 21:22
W tym wydaniu audycji Ryszard Jaźwiński i jego goście opowiadali o dwóch ciekawych wydarzeniach filmowych, czyli Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino" oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka".
rozwiń zwiń