"Z wnętrza". Dokument z nagrań Zdzisława Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 15:00
Film "Ostatnia rodzina" wywołał duże zainteresowanie losami Beksińskich. Teraz powstaje dokument złożony wyłącznie z materiałów archiwalnych nakręconych przede wszystkim przez Zdzisława, a także Zofię i Tomasza Beksińskich.
Audio
  • "Z wnętrza". Dokument z nagrań Zdzisława Beksińskiego (Fajny film/Trójka)
Rodzina Beksińskich
Rodzina BeksińskichFoto: mat. prasowe

 - Zakończyliśmy już część wstępną filmu z wykorzystaniem materiałów z 60 godzin archiwaliów z Muzeum Historycznego w Sanoku. Okazało się, że tych materiałów jest znacznie więcej, ale nie były one do tej pory cyfryzowane - mówi Janusz Barycki z Fundacji Beksiński i opowiada, że ostatnio udało się zdigitalizować kolejne materiały, w wyniku czego twórcy dokumentu mają już łącznie 300 godzin takich archiwaliów.

Co zamierzają zrobić? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, z której można dowiedzieć się, jak pomóc twórcom dokumentu o roboczym tytule "Z wnętrza".

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Janusz Barycki (Fundacja Beksiński)
Data emisji: 30.01.2017
Godzina emisji: 10.43

mk/ei

Czytaj także

Tomasz Beksiński. "Mówił o muzyce, jakby opowiadał baśń"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 19:15
- Wiele osób nauczyło się przy nim słuchać muzyki - ocenia jeden z bohaterów reportażu poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu. - Genialnie budował nastrój - podkreśla fanka audycji dziennikarza Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko w Trójce! Tomasz Beksiński sfilmowany przez ojca

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu, który przedstawia legendarnego dziennikarza radiowego Tomasza Beksińskiego w trakcie pracy w studiu Polskiego Radia. Autorem filmu jest jego ojciec - malarz Zdzisław Beksiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne słowa i piękna muzyka. Ostatnia audycja Tomasza Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 08:56
Tomasz Beksiński był legendarnym dziennikarzem muzycznym, wiele lat związanym z Trójką. Zmarł tragicznie w 1999 roku. Przypominamy jego ostatnią audycję i zapraszamy do wysłuchania blisko 4 godziny muzyki jego wyboru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beksińscy z bardzo bliska. Tajemnice rodzinnego archiwum

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 11:46
- Nie zdarzyło się dotąd, żeby artysta takiej klasy jak Zdzisław Beksiński zostawił po sobie tyle materiału wideo. Są tam naprawdę fascynujące rzeczy - mówił w Trójce montażysta filmowy Cezary Grzesiuk.
rozwiń zwiń