Orzeł 2017 dla Sylwestra Chęcińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:15
- To nagroda nie tylko za dorobek, ale też za to, że laureat jest autorytetem moralnym i artystycznym dla całego środowiska - mówi Dariusz Jabłoński, prezydent Polskiej Akademii Filmowej.
Audio
  • Orzeł 2017 dla Sylwestra Chęcińskiego (Fajny film/Trójka)
Sylwester Chęciński
Sylwester ChęcińskiFoto: PAP/Piotr Wittman

We wtorek (7 marca) ogłoszono nazwisko pierwszego laureata tegorocznych Orłów. Za osiągnięcia życia nagroda przypada Sylwestrowi Chęcińskiemu, tak zdecydowali członkowie Polskiej Akademii Filmowej. 

- Sylwester Chęciński to autor filmów, które wszyscy znamy, na których się wychowaliśmy, w tym trylogii: "Samych swoich", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć". Ale to też znakomity wychowawca i opiekun młodych pokoleń, jako szef Studia Filmowego, które przez wiele lat prowadził - uważa Dariusz Jabłoński.

Orły 2017 zostaną przyznane 20 marca 2017 roku.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Dariusz Jabłoński (prezydent Polskiej Akademii Filmowej)
Data emisji: 8.03.2017
Godzina emisji: 10.44

fbi/ei

Czytaj także

"Szwedzka teoria miłości". Gorzko o społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:47
- Reżyser Erik Gandini atakuje szwedzki model społeczeństwa i wzór bardzo indywidualistycznego rozwoju - mówi Artur Liebhart z Against Gravity.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śmierć Ludwika XIV", czyli jak odchodzą najwięksi

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 15:20
- Albert Serra przedstawia nam Ludwika XIV na łożu śmierci. Film nie mówi o jego dokonaniach, a przedstawia go jako człowieka, który umiera jak każdy inny - mowi o filmie "Śmierć Ludwika XIV" Błażej Grzechnik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń