"Dzikie róże", czyli chwila refleksji na zakończenie roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 16:00
"Dzikie róże" to kameralny dramat obyczajowy. Jest to też ostatnia polska premiera w tym roku. Oba te czynniki sprawiają, że nowy film Anny Jadowskiej skłania do chwili zadumy przed rozpoczęciem nowego roku.
Audio
  • "Dzikie róże", czyli chwila refleksji na zakończenie roku (Fajny Film/Trójka)
Kadr z filmu Dzikie róże
Kadr z filmu "Dzikie róże"Foto: mat. prasowe

Plakat promujący film "Dzikie róże" Plakat promujący film "Dzikie róże"

– Myślę, że ten film może poruszyć szczególnie kobiety czy ludzi, którzy mają dzieci albo myślą o założeniu rodziny. Jest to taki kawałek Polski, która w tej chwili mierzy się z wielkimi problemami, z rozpadem więzi rodzinnych, z niemożliwością kontaktu z mężczyzną, z ojcem, który wyjeżdża za granicę – opowiada o swoim filmie Anna Jadowska.

Co, zdaniem reżyserki, najbardziej frustruje Polaków? Dlaczego to akurat Marcie Nieradkiewicz przypadła główna rola? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Anna Jadowska (reżyserka)
Data emisji: 29.12.2017 
Godzina emisji: 10.43

ml/mk

Czytaj także

"Listy do M. 3", czyli blockbuster na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 18:00
Film "Listy do M. 3" cieszy się, podobnie jak poprzednie dwie części, zainteresowaniem polskiej publiczności kinowej. – Rozpiera mnie duma, że wzięłam udział w takim projekcie i ta oglądalność pokazuje, że ludzie potrzebują takich filmów – mówi Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magiczna zima Muminków", czyli ciepłe kino dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 13:15
"Muminki" to dla wielu z nas jedna z najmilej wspominanych wieczorynek. Do kin weszła właśnie kolejna adaptacja książek Tove Jansson, "Magiczna zima Muminków". Z jej reżyserem Jakubem Wrońskim rozmawiał w Trójce Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń