"Moja mała Zoe" – bardzo autorskie kino o sile matczynej miłości

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:55
– "Moja mała Zoe" pozostawia nas z bardzo aktualnymi pytaniami – mówiła w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Aleksandra Ziółkowska z M2 Films. Dramat w reżyserii Julie Delphy (która jest również odtwórczynią jednej z głównych ról), można oglądać w internecie od czwartku 21 maja.
Audio
  • Premiery online: "Moja mała Zoe" w reżyserii Julie Delphy (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Moja mała Zoe w reżyserii Julie Delphy
Kadr z filmu "Moja mała Zoe" w reżyserii Julie DelphyFoto: mat. promocyjne

Isabelle (w tej roli Julie Delphy), mama małej Zoe (Sophia Ally), zajmuje się genetyką i odnosi kolejne sukcesy zawodowe. Od pracy kobieta kocha bardziej tylko swoją kilkuletnią córkę, z której ojcem właśnie się rozwodzi i musi dzielić opiekę nad dziewczynką. Kiedy Zoe ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, Isabelle postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić wszystko, aby ich życie wróciło do normy.

– Julie Deplhy to jedna z najbardziej lubianych europejskich aktorek, która już kilkakrotnie dała się poznać jako bardzo ciekawa reżyserka. Ten film jest zupełnie inny niż te, w których widzieliśmy ją dotychczas. Tym razem jest to bardzo osobista, poruszająca historia o matczynej miłości. Z jednej strony mamy tu opowieść o kochającej matce, dla której córka jest absolutnie najważniejsza, a z drugiej o kobiecie odnoszącej ogromne sukcesy zawodowe i próbującej uporać się z rozstaniem ze swoim mężem. Do tych wątków w scenariuszu Julie Delphy wzięła inspiracje ze swojego własnego życia, o czym otwarcie mówi. W swój najnowszy film wplotła jeszcze inny bardzo ciekawy wątek  jak daleko może posunąć się kochająca matka w trosce o swoje dziecko – opowiadała Aleksandra Ziółkowska.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aleksandra Ziółowska (M2 Films)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 10.45

kr/mk

Czytaj także

Artur Reinhart o kameralności Camerimage i filmie "Żużel"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 10:50
– Byłem na tym festiwalu od pierwszej edycji. Mam nadzieję, że wraz z powrotem do Torunia Camerimage odzyska trochę swojej kameralności – mówi operator i montażysta filmowy, Artur Reinhart.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogactwo chińskiej kultury na małym ekranie. Premiera internetowa "Shadow" Zhanga Yimou

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 10:55
– Zhang Yimou potrafi stworzyć niezwykły klimat, który zawsze jest zachwycający wizualnie, a w "Shadow" wspiął się na wyżyny – mówiła w Trójce Aleksandra Ziółkowska z M2 Films. Najnowszy film twórcy słynnego "Domu latających sztyletów" od 24 kwietnia można oglądać na platformie VOD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lata dwudzieste... lata trzydzieste... Odrestaurowane perełki przedwojennego kina w Ninatece

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 10:55
"Ada to nie wypada", "Dwie Joasie", "Dziewczyna szuka miłości" – te i kilkanaście innych przebojów przedwojennego polskiego kina możemy od kilku dni oglądać na platformie Ninateka.pl w ramach cyklu "Filmy, które kochamy". Wszystkie z nich są dostępne nieodpłatnie i w najlepszej cyfrowej jakości obrazu.
rozwiń zwiń