Zofia Stafiej: piorunujący debiut

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 13:00
Jest na trzecim roku szkoły aktorskiej, a główna rola w "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego to jej debiut ekranowy. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Goa właśnie dostała główną nagrodę aktorską, wcześniej została wyróżniona na festiwalu w Gdyni za debiut.
Zofia Stafiej w filmie Jak najdalej stąd
Zofia Stafiej w filmie "Jak najdalej stąd"Foto: mat. prasowe/Forum Film Poland

shutterstock kino film 1200 .jpg
Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Przeszła pięć etapów castingów, pokonała w nich rywalki ze szkół aktorskich i, co najważniejsze, przekonała do siebie ekipę i reżysera. Mordercze, wyczerpujące zadanie, ale warto było – dzisiaj jest jednym z najgorętszych nowych nazwisk w polskim kinie.


Posłuchaj
04:06 2021_02_01 12_46_51_PR3_Trojkowo_filmowo.mp3 Zofia Stafiej z nagrodą w Goa (Trójkowo, filmowo)

Od momentu, kiedy zobaczyła "Cichą noc", debiut reżyserski Piotra Domalewskiego, bardzo chciała z nim pracować. – Oglądałam ten film kilka razy jeszcze zanim dostałam się do szkoły aktorskiej. I wiedziałam, że będę wypatrywać kolejnego filmu tego reżysera. Nawet nie śniłam, że w nim zagram – śmieje się Zofia Stafiej.

– Potem, na castingach, nie było już tak łatwo. Ale pracę z Piotrkiem oceniam fantastycznie. Dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć spotykaliśmy się na regularne próby, taki rodzaj warsztatów master class. Uczył mnie wiarygodnie dialogować – opowiada aktorka.

– Zależało mi na tym, aby to była osoba, co do której nie mam wątpliwości, że to się jej przytrafia naprawdę, że to się dzieje. Na casting nagrania wysłało ponad 1200 osób – tłumaczy reżyser, Piotr Domalewski. – I ona się wyłoniła z tego kilkumiesięcznego młyna castingowego – wspomina początki współpracy.

Jak najdalej stąd – zwiastun/YouTube forumfilmpoland


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 01.02.2021
Godzina emisji: 12.46

pr

Czytaj także

Idzie nowa energia! Lech Majewski podsumowuje 45. FPFF w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 17:00
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni należał do młodych twórców. Na 14 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym, aż 10 należało do reżyserów z tylko jednym lub dwoma filmami w dorobku. – Widzę postęp polskiego kina i to cieszy – komentuje w "Trójkowo, filmowo" autor "Doliny Bogów" i przewodniczący jury Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal AfryKamera. Polski dokument o Gambii

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 15:50
– W Gambii spędziliśmy 5 tygodni. Przez pierwsze dwa nie wyjmowaliśmy kamery ani mikrofonu. Staraliśmy się zdobyć zaufanie lokalnej społeczności. Rozmawialiśmy z gambijskimi naukowcami, aktywistami, ale ostatecznie bohaterami obrazu zostali tzw. zwykli ludzie, których najbardziej dotyka ten problem – opowiada Małgorzata Juszczak, reżyserka obrazu "Kiedy zabraknie ryb".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żubroffka w nowym terminie, w nowej formule

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:00
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka ma liczną grupę wiernych fanów w Polsce i za granicą. Niestety, zeszłoroczna edycja festiwalu została odwołana. A właściwie – jedynie przesunięta.
rozwiń zwiń