Nietypowe role w nietypowym filmie. "Las" Joanny Zastróżnej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:00
"Las" stanowić ma luźną adaptację opowiadania "Ślimak na zboczu" autorstwa Arkadija i Borisa Natanoviča Strugackich. Jak podkreślała autorka, obraz zawierać będzie również sceny inspirowane wybranymi dziełami Samuela Becketta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"Las" w reżyserii Joanny Zastróżnej to film, który powstaje dość długo. Prace nad produkcją rozpoczęto w 2015 roku. – Dołączyłam do ekipy całkiem niedawno. Wszyscy mamy nadzieję, że niedługo skończymy prace. Ciągle jednak mamy jakieś nowe pomysły i czasami marzymy o pojawieniu się rycerza na białym koniu, który dodałby jakąś perełkę od siebie – mówiła Ryszardowi Jaźwińskiemu Sandra Ksepka, montażystka filmu. 


Posłuchaj
03:17 2021_05_11 10_45_52_PR3_Fajny_Film.mp3 Fajny Film 11 maja godz. 10:45

 

Las Eryk Lubos Andrzej Chyra 1200.jpg
Abstrakcyjna podróż przez "Las" Joanny Zastróżnejjka

Film od samego początku tworzony jest z własnych środków. Część z nich była zbierana nawet podczas trwania produkcji. – To wyjątkowy obraz. Gdy zastanawiałam się nad podjęciem się montażu, byłam mocno do tego przekonana przez Joannę i przez Patrycję, producentkę filmu. Ich siła miała na mnie gigantyczny wpływ. Drugą połowę zrobił materiał, który powstawał przy udziale ogromnej liczny zaangażowanych ludzi i ich artystycznych rąk. W produkcji pojawia się wiele gwiazd oraz fenomenalne kreacje. Myślę, że w finalnym produkcie, który będzie można zobaczyć na ekranie, te role na pewno będą zaskakiwać – przekonywała montażysta.

– Mamy nadzieję, że premiera "Lasu" będzie mogła mieć miejsce jeszcze tej jesieni – dodała.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 10.45

zch