Powstaje pierwszy serial w sieci

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 16:18
- Chcemy zerwać z myśleniem "internetowy znaczy gorszy". Nasz film będzie tworzyć profesjonalna ekipa, ale scenariusz i rozwój fabuły zależą od społeczności – mówią twórcy projektu.
Audio

- Już od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad nowymi formami audiowizualnymi w Internecie i jesteśmy przekonani, że można zrobić serial współtworzony przez społeczność – mówi Paweł Hersztowski, inicjator i koordynator projektu. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

- W pierwszym etapie czekamy na nadesłanie scenariuszy, wybierzemy kilka z nich, a później pozwolimy internautom zagłosować i wybrać ich zdaniem najlepszy – dodaje Paweł Maślona, reżyser.

Także w trakcie realizacji kolejnych odcinków internauci będą mieli wpływ na fabułę. – Stworzyliśmy już cały system, który ma, przy całym zaangażowaniu społecznym, utrzymać wysoką jakość tego, co chcemy zrobić, i bardzo chcemy, by to było filmowe – podkreśla w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Latem zaczną się zdjęcia, odcinki będą miały około 10-15 minut, a w pierwszej serii prawdopodobnie znajdzie się ich 10. – Wierzymy mocno w nasz projekt, więc liczymy, że to będzie dopiero początek – zapewnia Hersztowski.

Twórcy docelowo chcieliby, aby efekt ich pracy został pokazany w telewizji. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia jednego ze spotów, które zachęcają do scenariuszowego konkursu pod hasłem "Uwolnij swoje pomysły".

 

Do końca marca trwa konkurs na scenariusz. Pozostałe spoty oraz wszelkie informacje o projekcie na stronie serial wsieci.pl.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.30.

(asz)Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA boks

Czytaj także

Festiwal filmowy w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2009 17:55
Trwa Docboat/Warsaw Nonfiction E-Fest
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sufferosa"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 13:34
Wywiad z reżyserem pierwszego interaktywnego filmu internetowego.
rozwiń zwiń