X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szumowska pomaga młodym wrażliwcom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 10:00
- Pada w tym dokumencie zaledwie kilka słów. Kamera z ogromną czułością obserwuje prostych i w sumie wydawałoby się całkowicie nieciekawych ludzi, tworząc bardzo prawdziwy portret - mówiła reżyserka o filmie finalisty Talentów Trójki.
Audio
  • Posłuchaj uzasadnienia Jury oraz rozmów z finalistami
Małgorzata Szumowska
Małgorzata SzumowskaFoto: Fot.: mat. prasowe do książki "Szumowska. Kino to szkoła przetrwania"

- W tym roku wybraliśmy tylko dwóch finalistów konkursu Talenty Trójki w kategorii Film. Chcieliśmy wybrać tylko te prace, które zrobiły na nas wrażenie - mówiła Małgorzata Szumowska, przewodnicząca jury w tej kategorii.

Wybrani to Cyprian Piwowarski za film animowany "Summertime" i Piotr Złotorowicz za dokument "Smolarze". Obaj zostali zgłoszeni przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

Małgorzata Szumowska mówiła, że film "Smolarze" Piotra Złotorowicza to niesamowicie dojrzały dokument. - Bardzo oszczędny, pada w nim zaledwie kilka słów - mówiła przewodnicząca jury.

Animacja "Summertime" Cypriana Piwowarskiego zainteresowała członków jury, bo ma w sobie jakąś tajemnicę. - W tym filmie jest coś szalenie niedookreślonego - zaznaczyła Małgorzata Szumowska  i dodała, że film jest stworzony bardzo specyficzną kreską, trochę dziecinną, trochę dorosłą.

W jury Talentów Trójki w kategorii Film znaleźli się również: Agata Kulesza, aktorka, Artur Reinhart, operator, Michał Marczak, reżyser, który jest laureatem poprzedniej edycji Talentów Trójki i Ryszard Jaźwiński.

(pg)

Czytaj także

Kraków - ważne miejsce na mapie festiwali filmowych

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 14:41
- Mieliśmy aż 600 akredytowanych gości z całego świata. Pokazywaliśmy filmy w trzech konkursach i dwunastu sekcjach, na siedmiu ekranach - podsumował Krzysztof Gierat, dyrektor 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń