Filmy nie tylko dla grzybiarzy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 16:50
- "Tam, gdzie rosną grzyby" to skromna, cudowna historia. W pierwszej warstwie rzeczywiście o zbieraniu grzybów. Bohaterami są młodzi ludzie - para, która żyje w Ameryce z tego, że zbiera grzyby, ale to też opowieść o pewnym konflikcie, rozstaniach i powrotach - mówi Ryszard Jaźwiński.
Audio
Filmy nie tylko dla grzybiarzy
Foto: mat.prasowe

Przegląd filmowych premier i najważniejszych obrazów nadchodzących tygodni na prośbę Katarzyny Pruchnickiej zaprezentował Ryszard Jaźwiński. I tak już w styczniu na ekranach zagości "Życie Pi" - film, który nas zachwyci. Obraz zrealizowany w technologii 3D, był również prezentowany w ramach festiwalu Plus Camerimage.

Święto operatorów dobiegło końca - zobacz kogo nagrodzono na 20. Plus Camerimage >>>

Zdaniem Ryszarda Jaźwińskiego kontrowersyjny "Atlas chmur" każdy musi zmierzyć z własną wrażliwością. - Z jednej strony to ogromne przedsięwzięcie kinowe, gwiazdy w obsadzie i tuzy reżyserskie, czyli brat i siostra Wachowscy. Dla jednych może to być artystyczna porażka, chociaż zrobiona z ogromnym rozmachem, innych może ten film zainteresować - mówi Ryszard Jaźwiński.

Warto także zobaczyć kreację Eryka Lubosa w filmie "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego, "Operację Argo" Bena Afflecka oraz najnowszą animację Tima Bartona "Frankenweenie", która na ekrany kin trafi w piątek 7 grudnia.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Zobacz więcej na temat: FILM plus
Zobacz także

Czytaj także

Plus Camerimage: ten film kręciło 25 operatorów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 19:02
Dzieło Jacka Bławuta "Wirtualna wojna" powstawało ponad 5 lat, za kamerą stanął m.in. Michał Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od muzyki do filmu jest bardzo blisko

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 15:30
- Na marzec planujemy wydanie po polsku biografii Michaela Douglasa i spotkanie z Joelem Schumacherem, szefem jury Konkursu Głównego Plus Camerimage, było bardzo cenne - mówi Marta Szelichowska (Axis Mundi).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obława" rusza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 12:58
- Po projekcjach będą spotkania i rozmowy z reżyserem Marcinem Krzyształowiczem - zapowiada Mateusz Nowak z projektu Polska Światłoczuła, któremu Trójka przygląda się od dłuższego czasu.
rozwiń zwiń