X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Holy Motors". Pełna dominacja obrazu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:50
Czas i rozwój akcji nie są tu najważniejsze. To film rozbuchany, piękny, jedyny w swoim rodzaju. Do polskich kin wchodzi film "Holy Motors" Leosa Caraxa.
Audio
Holy Motors. Pełna dominacja obrazu
Foto: mat.promocyjne

 - Jest on jednym z najważniejszych przedstawicieli francuskiego neobaroku. Jednym z nielicznych twórców obok Luca Bessona i Jean-Jacquesa Beineixa, który wciąż pozostaje wiernym estetyce tego kierunku - podkreśla Magda Sztorc, reprezentująca stowarzyszenie "Nowe Horyzonty". Jak dodaje do wyprawy do kina lepiej się przygotować, czytając coś o specyfice tego gatunku. - To nie jest klasyczna narracja. Film nie opowiada jednej historii. Przenosimy się z filmu w film, jest horror, melodramat i  rodzinny dramat - opowiada gość Magda Sztorc.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z ludźmi filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo"

Jak dodaje film sprawia ogromną wizualną przyjemność. – To kwintesencja neobaroku, z pełną dominacją obrazu. Czas i rozwój akcji nie są tu najważniejsze. Francuski neobarok będzie jednym z tematów tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty.

Bohaterem filmu jest Oscar, milioner pracujący dla tajemniczej agencji. Jego zadanie polega na wcielaniu się w obcych ludzi i poświęcaniu dla nich własnej tożsamości. W obsadzie obrazu znaleźli się Denis Lavant, Eva Mendes  i Kylie Minogue.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: eva mendes kylie minogue

Czytaj także

RDK: Pan Jarema, "Holy Motors”, Gin Ga i inni…

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 18:26
W Nowy Rok wkraczamy z radością! I od razu polecamy, zapowiadamy, zapraszamy na wystawy i jeden z najbardziej zwariowanych filmów, jakie przyszło nam kiedykolwiek obejrzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Holy Motors" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 20:25
Najbardziej ekstrawagancki film ostatniego festiwalu w Cannes. Groteskowy, miejscami obsceniczny, pełen dynamiki.
rozwiń zwiń