"Holy Motors". Pełna dominacja obrazu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:50
Czas i rozwój akcji nie są tu najważniejsze. To film rozbuchany, piękny, jedyny w swoim rodzaju. Do polskich kin wchodzi film "Holy Motors" Leosa Caraxa.
Audio
Holy Motors. Pełna dominacja obrazu
Foto: mat.promocyjne

 - Jest on jednym z najważniejszych przedstawicieli francuskiego neobaroku. Jednym z nielicznych twórców obok Luca Bessona i Jean-Jacquesa Beineixa, który wciąż pozostaje wiernym estetyce tego kierunku - podkreśla Magda Sztorc, reprezentująca stowarzyszenie "Nowe Horyzonty". Jak dodaje do wyprawy do kina lepiej się przygotować, czytając coś o specyfice tego gatunku. - To nie jest klasyczna narracja. Film nie opowiada jednej historii. Przenosimy się z filmu w film, jest horror, melodramat i  rodzinny dramat - opowiada gość Magda Sztorc.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z ludźmi filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo"

Jak dodaje film sprawia ogromną wizualną przyjemność. – To kwintesencja neobaroku, z pełną dominacją obrazu. Czas i rozwój akcji nie są tu najważniejsze. Francuski neobarok będzie jednym z tematów tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty.

Bohaterem filmu jest Oscar, milioner pracujący dla tajemniczej agencji. Jego zadanie polega na wcielaniu się w obcych ludzi i poświęcaniu dla nich własnej tożsamości. W obsadzie obrazu znaleźli się Denis Lavant, Eva Mendes  i Kylie Minogue.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: eva mendes kylie minogue

Czytaj także

RDK: Pan Jarema, "Holy Motors”, Gin Ga i inni…

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 18:26
W Nowy Rok wkraczamy z radością! I od razu polecamy, zapowiadamy, zapraszamy na wystawy i jeden z najbardziej zwariowanych filmów, jakie przyszło nam kiedykolwiek obejrzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Holy Motors" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 20:25
Najbardziej ekstrawagancki film ostatniego festiwalu w Cannes. Groteskowy, miejscami obsceniczny, pełen dynamiki.
rozwiń zwiń