Festiwal Nowe Horyzonty: filmy o sztuce to filmy o życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:34
- "Filmy o sztuce" cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bilety wyprzedają się bardzo szybko, sale na pokazach wypełnione są po brzegi - mówi Ewa Szabłowska, kurator konkursu.
Audio
  • Nowe Horyzonty: filmy o sztuce to filmy o życiu (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Everybody street
Kadr z filmu "Everybody street"Foto: vimeo.com

- W poniedziałek odbyła się projekcja filmu ”Everybody street”, poświęconego nowojorskim artystom fotografującym ulice, we wtorek pokazany zostanie "Hélio Oiticica", film o najważniejszym brazylijskim artyście konceptualnym - wylicza gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo" >>>

W jej ocenie niezwykle interesująco zapowiada się także premiera "Jestem fikcją" - filmu ukazującego proces między artystami oskarżonymi o kradzież swojej tożsamości.

Prawdziwym przebojem mogą się okazać filmy "Elektro Moskva" poświęcony muzyce elektronicznej w ZSRR czy "Piękna i bokser" o niezwykłym japońskim małżeństwie. – Filmy te mają rozmach, sztuka pojawia się w nich w tle. To filmy nie tylko o sztuce, a o ludzkich namiętnościach, o życiu, które sztuka zmienia – mówi kuratorka konkursu.

Co, gdzie, kiedy - program T-Mobile Nowe Horyzonty 2013.pdf

Pełnometrażowe dokumenty o sztuce rywalizują w Międzynarodowym Konkursie "Filmy o sztuce", w którym międzynarodowe jury przyzna nagrodę o wysokości 10 000 euro. Zwycięzca konkursu trafi do kinowej dystrybucji i będzie go można zobaczyć w dużych miastach. - Ciekawa jestem, który z nich wygra rywalizację. Reprezentacja jest bardzo silna - mówi Ewa Szabłowska.

"Nowe Horyzonty" na antenie Trójki

gs

Czytaj także

Festiwalowa gorączka: nie tylko Nowe Horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 16:40
Niewątpliwie największym, kulturalnym wydarzeniem końca lipca jest święto kina we Wrocławiu - festiwal Nowe Horyzonty. Dokąd jeszcze warto pojechać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie Adeli” filmem zbyt kontrowersyjnym? "Nie chcę prowokować konfliktów”

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 15:45
- To opowieść raczej o emocjach, etapach związku, o uczuciach, a nie o związku homoseksualnym. Szkoda, że wzbudza tyle kontrowersji – mówił Abdellatif Kechiche, reżyser nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2".
rozwiń zwiń