Jak Smarzowski ekranizuje Pilcha...

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:45
- Wojtek w taki sposób opowiada historię ludzi uzależnionych od alkoholu, że nawet losy drugoplanowej postaci są bardzo przejmujące - mówi Arkadiusz Jakubik o pracy nad ekranizacją powieści "Pod Mocnym Aniołem".
Audio
  • Z Arkadiuszem Jakubikiem rozmawiał Ryszard Jaźwiński (Fajny film/Trójka)
Jak Smarzowski ekranizuje Pilcha...
Foto: PR/Wojciech Kusiński

Na planie filmu Arkadiusz Jakubik wciela się w postać uzależnionego od alkoholu kierowcy tira, który trafia do ośrodka odwykowego. - Mój bohater zajmuje się transportem owoców. Pije z celnikami, żeby uniknąć stania w kolejce - wyjaśnia aktor. - W ten sposób w ciągu trzech lat doprowadza się do alkoholizmu - dodaje.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu"Trójkowo, filmowo" >> Arkadiusz Jakubik nie ukrywa, że rola w "Pod Mocnym Aniołem" to dla niego kolejna szansa na zmianę wizerunku. - Mój bohater to podstarzały metalowiec. Ma długie włosy i wąsy. W tym filmie wyglądam trochę jak NRD-owski piłkarz - żartuje rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Program przygotował Ryszard Jaźwiński.

(szr)

Zobacz więcej na temat: FILM Wojciech Smarzowski

Czytaj także

Wojciech Smarzowski: chciałbym ożywić zdjęcia rzezi wołyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 15:15
- Na razie napisałem treatment, zaraz wezmę się za scenariusz, ale do tego czy ten film powstanie czy nie, jeszcze długa droga - mówił w Jedynce o swym kolejnym projekcie reżyser Wojciech Smarzowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski "bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 13:23
"Bez tajemnic” to pierwszy polski serial, w którym możemy śledzić terapię psychologiczną. Wraz z terapeutą, granym przez Jerzego Radziwiłowicza, poznajmy problemy i rozterki współczesnych Polaków reżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski: w "Pod Mocnym Aniołem” gram z widzem

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 22:30
- Jest to uniwersalny temat, bo pije się w Polsce i za granicą. Piją bogaci i biedni, wykształceni i niewykształceni. Finał tej choroby jest zawsze taki sam. Naszczane w gacie, zasrane spodnie, narzygane do łóżka - mówił w Jedynce o swoim nowym filmie Wojciech Smarzowski.
rozwiń zwiń